ПРВИ ДИГИТАЛНИ ЏЕЗ КОНЦЕРТ У БЕОГРАДУ: Почетак у 21х
ПРВИ дигитални џез концерт у Београду под називом “Звук Њујорка” биће сутра увече одржан онлајн из београдског Божидарца, а подржала га је Градска општина Врачар.
FOTO: Depositphotos
Први онлајн џез концерт одржаће у 21 час Радивојевић-Чоловић Квартет који ће изводити ауторске композиције Ивана Радивојевића и Милоша Чоловића.
Ове композиције ће између себе бити у “комплементарном контрасту” - музика Радивојевића се базира на утицају трубача Амбросе-а Акинмусире-а са тренутне њујоршке сцене као и трубача Матхиас-а Еицк-а са скандинавске сцене, у којој се могу чути експерименти у звуку као и једноставне мелодије.
Музика Чоловића базира се на џез музици 60-их година прошлог века, периоду пост бапа, у којој се може чути иновативан приступ укорењен у традицији џез музике.
Радивојевићу и Чоловићу се у саставу прикључују Андреја Христић на клавијатури и Милош Грбатинић на бубњевима, једни од најтраженијих музичара на београдској џез сцени.
Сви који желе да уживају у џез звуцима могу једноставно да се пријаве на онлајн концерт преко сајта Божидарца.
Они који се пријаве, линк до концерта ће добити најкасније пола сата пре почетка на и-мејл адресу, а програм могу да прате са телефона или компјутера - са и без укључене камере, рекли су у Божидарцу.
Препоручујемо
ГРАДЊА БЕОГРАДСКОГ МЕТРОА УШЛА У НОВУ ФАЗУ: Потписан важан уговор (ФОТО)
24. 06. 2026. у 16:56
„Градска чистоћа“ вечерас и сутра наставља сузбијање одраслих комараца
24. 06. 2026. у 12:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)