ЛАБУДОВИ УГИНУЛИ, А УЗРОК НЕПОЗНАТ: У Јојкића дунавцу прошле недеље страдало још девет птица
ЈОШ један помор лабудова догодио се у Јојкића дунавцу.

Фото: Приватна архива
Претходних дана угинуло је још девет лабудова, што је укупно 17, откако је у јулу пронађено осам птица. Узрок угинућа и даље није познат, с обзиром на то да у близини нема испуста отпадних вода, као ни потенцијалних загађивача. Чланови Удружења "Еко - Панчевачки рит" забринути су јер се ово поновило после два месеца.
- Након помора који се догодио у јулу, птице су се полако враћале у Јојкића дунавац, након што је река надошла и свежа вода ушла у овај рукавац. Међу њима су били лабудица и лабуд са шест младих - рекли су нам из Удружења "Еко - Панчевачки рит". - Нажалост, млади и и лабуд су угинули током прошле недеље и сада је остала само женка. У суботу смо у Великом каналу, у који се улива вода из Јојкића дунавца на око три километра, пронашли још једног лабуда, а у понедељак још једног. Пронашли смо и једну патку. Забринути смо због ове ситуације.
Како су нам рекли из овог удружења, они су обавестили надлежне, а један од лабудова однет је на обдукцију која ће бити урађена на Ветеринарском факултету.

Фото: Приватна архива
И током првог помора инспекција је била обавештена, а како су нам тада рекли из Секретаријата за инспекцијске послове, они су обишли место помора, али узрок није пронађен.
ПОМОР И У ГАЛОВИЦИ
- Водни инспектор спровео је инспекцијски преглед воде у Јојкића дунавцу. Том приликом вода је била тамне боје, без мириса. У том делу Дунава нема испуста отпадних вода, као ни потенцијалних загађивача - рекли су нам из овог секретаријата. - Постојала је сумња да је отпадна вода цурила из фекалног колектора ЈКП "Београдски водовод и канализација" из насеља Борча и Котеж. Са представницима поменутог предузећа обиђена је цела траса колектора и није установљено цурење отпадних вода.

Фото: Приватна архива

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ЉУДИ, ШТА СЕ ОВО ДЕСИЛО? Ердоган ухватио Макронов средњи прст и - не пушта! Снимак руковања постао хит на друштвеним мрежама (ВИДЕО)
"ДИПЛОМАТСКИ" стисак.
19. 05. 2025. у 16:40 >> 16:48
Коментари (2)