ОБРЕНОВАЦ НАС ЈЕ СВЕ ПРОМЕНИО: Градоначелник Радојичић у Уједињеним нацијама о борби против непогода
ПРВИ човек Београда, проф. др Зоран Радојичић говорио је јуче на Форуму градоначелника у Палати Уједињених нација у Женеви, на панелу посвећеном борби против природних непогода.
Фото Беоинфо
Осим наше престонице, своја искуства поделили су и градоначелници Прага, Хелсинкија, Атине, Берна, Будимпеште, Сарајева...
Радојичић је говорио о тешким поплавама које су погодиле Србију 2014. године. Општина Обреновац је тада претрпела највећу природну катастрофу, изгубљени су животи, 30.000 људи је евакуисано, а настала је велика материјална штета на објектима и инфраструктури.
- Овај догађај условио је промену стратешког приступа у решавању проблема природних непогода - рекао је Радојичић. - Формализована је промена плана суочавања са природним катастрофама, тако да је сада надлежност локалних власти проширена чиме смо створили услове за брзу и ефикасну реакцију у кризи. Тада смо формирали и Градски штаб за ванредне ситуације чија се ефикаснст видела и у претходним месецима током епидемије.
Он је нагласио да је тада усвојен сет закона који је у складу са документом канцеларије Уједињених нација за смањивање штета од катастофа 2011-2030. Каже да се континуирано ради на пројекту развијања система за рано упозорење на поплаве, који Град Београд спроводи са Канцеларијом УН за развој (УНДП).
Препоручујемо
ИЗМЕНЕ ПРЕВОЗА У БЕОГРАДУ НА СКОРО МЕСЕЦ ДАНА ЗБОГ РАДОВА: Ево које се линије укидају
06. 03. 2026. у 17:11
"ЗЛАТНА СИРЕНА" ОД 9. МАРТА: Почињу традицоналне Дечије музичке свечаности
06. 03. 2026. у 12:09
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)