МЕСЕЧНО ЗАПОСЛЕ ПЕТ КОНТРОЛОРА: "Бус плус" ангажовао и по 900 људи за проверу карата у превозу, ситуација сада измењена
КОНТРОЛОРИ "Бус плуса" ових дана су окупирали Нови Београд. На линијама које опслужују блокове контролишу возне исправе, али и обучавају нове колеге.

Фото З. Јовановић
Иако уговор са "Апексом" истиче крајем године, пошто је у септембру продужен, нови контролори се ипак упошљавају.
Сваког дана контролори добијају наређење и планове који део града ће контролисати. У складу са планом, од јутра до мрака контролишу линије за које су добили задужење тог дана или недеље. Зато се догоди да у једно возило суграђанима у току вожње уђу и по три контроле.
УНАПРЕЂЕЊЕ СИСТЕМА
НОВА студија Саобраћајног факултета је показала да систем мора бити унапређен баш у сегменту контроле. То се пре свега односи на начин утуживања корисника и на унапређење система реализације и наплате казни путницима без карте.
Занимљиво је и то да је систем "Бус плус", према подацима датим у оквиру предлога о пројекту јавно-приватног партнерства за одржавање система за наплату карата, у одређеним периодима било ангажовано и 900 контролора иако је уговором тражено 200!
- Број контролора мора да се одржава на одређеном броју, поштујући одредбе уговора између Града и компаније "Апекс". Иначе, посао контролора је веома тежак и људи који га обављају свакодневно су под великим притиском, па је због тога велика и њихова флуктуација. Због наведеног, принуђени смо да месечно запошљавамо у просеку око пет нових контролора и самим тим се одржава и обука новозапослених - кажу у "Апексу".

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (2)