ПОПРАВЉАЈУ ОЦЕНЕ СЛЕДЕЋЕ НЕДЕЉЕ: Настава при крају, писмени задаци одложени за друго полугодиште
ЂАЦИ старијих разреда основне школе и средњошколци који не буду задовољни предлогом закључне оцене моћи ће да је поправе, а већина школа је други писмени задатак померила за друго полугодиште.

Биће доста оних који желе да поправе просек
Наставници ће, током ове недеље, ученицима саопштити како је оцењен њихов рад у првом полугодишту, а од понедељка ће у школама бити "заказани" термини за одговарање, уз поштовање прописаних епидемиолошких мера.
У школама истичу да не очекују велики број ђака који сматрају да знају више од онога што су, на основу показаног знања и залагања, наставници проценили. Како се наводи у упутству Министарства просвете, науке и технолошког развоја, наставници треба да прате напредовање ученика у складу са принципима формативног оцењивања. У пракси то је описно оцењивање, кроз праћење активности ученика у онлајн настави, изради презентација, учешћа у дискусијама, писању есеја, домаћих задатака...
- Ђаци су већ оцењени у првом полугодишту, тако да ће закључна оцена бити изведена из тог успеха и залагања и резултата током учења на даљину - каже Миомир Драгаш, директор ОШ "Иван Горан Ковачић". - Због ванредних околности измењен је и правилник, па се коначна оцена на крају првог полугодишта може извести из мањег броја оцена. Писмени задаци из српског језика и математике одложени су за друго полугодиште. Ипак, сви који буду желели моћи ће да дођу у школу и поправе оцену.
Према речима Милана Крстића, директора ОШ "Павле Савић", како би се избегло присуство већег броја људи на једном месту, родитељски састанци ће, као и на тромесечју, бити одржани онлајн, као и седнице наставничких већа. Он је навео да је могуће и да не буде поделе ђачких књижица за ученике старијих разреда, јер би деца морала да долазе у школу. У електронском дневнику родитељи ће моћи да виде закључну оцену, а књижице ће добити накнадно.
Директор Електротехничке школе "Земун" Ђурађ Бањац, каже да је професорима наложено да до петка упознају ученике са предлогом закључне оцене, као и да до понедељка доставе спискове ђака, који нису задовољни и желе да одговарају за већу оцену.
СМАЈЛИ И ПАЛАЦ
У формативном оцењивању професори користе смајлије, који показују да ли је ученик задовољио или не.
Међутим, петаци у једној основној школи, уместо срећног и тужног смајлија, добијају палац окренут нагоре или надоле, што је на малишане деловало лоше, али и изазвало револт код родитеља.

ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу
ПРЕМА првим прогнозама европских стручњака са сајта Severe Weather Europe, зиму 2025/2026 обележиће утицај слабе фазе Ла Ниње и вероватно слабији поларни вртлог. Ово значи динамичније кретање атмосферског притиска, што може омогућити хладније дане у Европи, али и у САД и Канади.
13. 08. 2025. у 09:59

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци
ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.
13. 08. 2025. у 11:24

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)