У ВРТИћУ БЕЗ МАСКЕ, УЗ МЕРЕ ЗАШТИТЕ: Огласилo се Министарство просвете поводом спорне уредбе
ТОКОМ боравка у предшколским установама у којима су испоштване све епидемиолошке мере против ширења корона воруса, није потребно да деца носе заштитне маске, саопштило је Министарство просвете, науке и технолошког развоја.
Фото: Општина Вршац
Надлежни су се огласили, поводом недоумица које су појавиле у јавности, након доношења Уредбе о мерама за спречавање и сузбијање заразне болести Ковид-19 од 15. децембра, а у вези са ношењем заштитних маски деце у предшколским установама.
- У контролисаним условима током боравка у предшколским установама, у којима се примењују прописане противепидемијске мере, није потребно да деца носе заштитне маске - наводи се у саопштењу министарства. - Заштитна маска је обавезна за сво особље у предшколским установама током боравка на радном месту.
Министарство подсећа да је још у мају послало свим предшколским установама инструкције у вези са поступањем предшколских установа у време трајања епидемије Ковид-19, којом је, између осталог, предвиђено да су и родитељи који улазе у предшколску установу у обавези да носе заштитну маске.
Спорном уредбом је предвиђено да су родитељи деце старије од четири године у обавези да обезбеде да деца носе заштитне маске на јавним местима у затвореном и отвореном простору, уколико није могуће одржати растојање између два лица од најмање два метра (испред продавница, апотека, на аутобуским и другим стајалиштима и сл.). Ношење заштитних маски је обавезно у јавном друмском и железничком превозу путника.
Препоручујемо
Полумаратонском трком званично почео 39. Београдски маратон: Ево зашто је историјски
18. 04. 2026. у 09:13
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)