ПРИЈАВЉЕНО 5.085 ГРАЂАНА: Бројеви општинских кол-центара због вакцинације се усијали
ОД почетка рада општинских кол-центара, 5.085 суграђана овим путем пријавило се за вакцинацију против вируса корона. Од тога, услуге превоза до пунктова за имунизацију које нуде општине и Град искористило је 416 сениора.

Кол центар
- Кол-центре позвало је укупно 18.879 особа - рекао је заменик градоначелника Горан Весић. - Само у току трећег дана урадили смо нових 2.455 пријава.
Линије корисничких сервиса усијане су од позива суграђана. И док неки зову одлучни да се пријаве, други би пак само да питају, добију још коју информацију пре него што дају сагласност да волонтери у њихово име попуне формулар. Неки су једва дочекали вакцине како би напокон, могли да наставе са нормалним животом. Ипак, има и они који су сумњичави, а волонтере испитују да ли је безбедно у складу са њиховим здравственим стањем да приме вакцину, иако им они ту нису од помоћи. Поједини чак траже и препоруку за коју вакцину да се одлуче.
Тако су и Чукаричани окупирали време волонтера и заузели линије кол-центра. На располагању им је 10 волонтера за контакт са пензионерима, а имунизација се обавља у амбуланти на Чукаричкој падини у Улици Стевана Ђурђевића Трошаринца 2, а од петка и на Сајму у Хали 11.

Новости
- Радно време кол-центра је 8.00 до 16.00 радним данима. Пријава на информациони портал е-управа је добровољна. У складу са потребама, број волонтера ће се повећавати - наводе у ГО Чукарица.
Како наводе у Општини Чукарица, волонтери су имали 350 позива суграђана, којима је била потребна помоћ за пријављивање на портал е-управе за имунизацију.
- Од понедељка волонтери кол-центра ступили су у контакт са 1.420 суграђана, који су се већ пријавили за имунизацију преко портала и то потврдили. Од тог броја, 780 лица је обавештено о заказаном термину имунизације која се обавља у амбуланти на Чукаричкој падини, а осталих 634 обавештени су о заказаним терминима на Сајму у Хали 11.
НА ЧЕКАЊУ
ЗБОГ великог интересовања за пријављивање путем кол-центра, један читалац из Борче пожалио нам се у четвртак да читавих сат времена није успео да добије везу:
- Јавили су се и рекли да сам први на чекању, а након тога је уследила музика и више нисам успео никог да добијем.
Препоручујемо

ПОЈАЧАНИ МЕДИЦИНСКИ ТИМОВИ: Велико интересовање за вакцинацију у граду на Сави
21. 01. 2021. у 20:42

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Од сутра важи ово правило за вакцинацију свих здравствених радника
21. 01. 2021. у 17:20

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

ГОВОРИО САМ "НЕМОЈ", НИЈЕ МЕ ПОСЛУШАО: Хасан продао кућу, син му се коцкао - "То су златни гени"
“Немој то сине, тата је прошао све”
22. 10. 2025. у 10:27
Коментари (1)