ЕВО ГДЕ СУ ОДСЕДАЛИ ЕЛИТНИ ГОСТИ БЕОГРАДА: Легендарни хотел "Српски краљ"
ХОТЕЛИ и њихови називи у Београду мењали су имена у духу времена.

Фото: Зоран Николић
Међу њима је био и "Српски краљ" који је дуго био један од симбола овог града, а налазио се на веома важном месту - на прочељу Студентског трга.
Било је то здање у којем су одседали елитни гости ондашњег Београда, нарочито првом половином 20. века. Нажалост, као и многа важна градска здања, овај хотел није преживео сурова бомбардовања током Другог светског рата.
Амбијент у којем је било умештено ово здање налазио са на месту у близини платоа испред Филозофског факултета, а дијагонално од простора који је чинио некадашњи Велики пијац.
Преко пута налазио се Хотел "Македонија" који је био важно окупљалиште трговаца и сељака који би доносили робу како би је продали на пијаци. Истина, на том месту су се окупљали и други путници-намериници који су долазили у Београд, тако да је ово место престављало нарочиту врсту увида у структуру свих који су боравили у главном граду.

ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59

СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)