ВЕСИЋ ОБЈАВИО ПЛАН ИЗГРАДЊЕ МЕТРОА: "Београд ће 2028. године имати прву линију метроа - 2030. и другу линију"

Новости онлајн

13. 02. 2021. у 11:08

ЗАМЕНИК градоначелника Београда, Горан Весић, на свом Фејсбук профилу објавио је фотографију на којој се може видети план изградње метроа.

ВЕСИЋ ОБЈАВИО ПЛАН ИЗГРАДЊЕ МЕТРОА: Београд ће 2028. године имати прву линију метроа - 2030. и другу линију

Фото: Фацебоок/Горан Весић

- На мојој радној табли на којој су пописани сви пројекта од данас се налази мој нови задатак - план развоја пројекта Београдски метро и воз.

- Овај план предвиђа све активности које ћемо предузимати до 2023. године када почиње изградња друге линије београдског метроа. У то време прва линија, чија изградња почиње у новембру ове године, а завршава се 2028. године, биће увелико у току. Сваког радног дана одржавам седнице Радне групе у којој се налазе све градске институције како би рокови из овог плана били испуњени.

- Београд ће 2028. године имати прву линију метроа а 2030. и другу линију. Остаће запамћено вековима ко је градио метро. То је мој сан и то ме покреће. Као што председник Вучић каже “сви имамо своје снове”. Оно што сањате говори зашто се бавите политиком. Овај сан сањамо заједно. И испунићемо га. То могу да гарантујем. Нисам од оних који не могу ништа да потврде, ни да демантују - написао је Весић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (0)

ЛЕТО УЗ ШАМПИОНЕ – Више од 100 малишана бесплатно тренирало са прослављеним спортистима