САМОСТАЛНИ НА ЈЕСЕН: ДЗ у Сурчину осам година после изградње одваја се од земунске установе

Ш. Маровић

08. 03. 2021. у 14:26

СУРЧИНСКИ Дом здравља од септембра ће постати самосталан, пошто се у наредних шест месеци очекује одвајање од земунске здравствене установе.

САМОСТАЛНИ НА ЈЕСЕН: ДЗ у Сурчину осам година после изградње одваја се од земунске установе

Фото В. Данилов

Тиме ће најмлађа београдска општина, после више од осам година, под своју ингеренцију ставити здање у Улици браће Пухаловић 12.

Како за "Новости" прича председник Сурчина Стеван Шуша, борба да Дом здравља постане самостална установа биће приведена крају, а више од 50.000 житеља ове београдске општине имаће најбољу могућу његу.

- Министарство здравља у наредних месец дана треба да формира Привремени управни одбор, као и вршиоца дужности директора - истиче он. - Затим следи низ административних потеза.

- Тренутно је у Дому здравља запослено 150 људи - говори први човек Сурчина.

- Али, највећи проблем са којим ћемо се сусрести после осамостаљења јесте мањи број специјалиста. Сурчинци тренутно морају на прегледе у Земун код ОРЛ специјалисте, педијатра, офталмолога и неуропсихијатра. Биће потребно увођење у посао одређеног броја људи, како би здравствена установа могла да функционише у потпуности.

ПОМОЋ ЗА ВРЕМЕ КОРОНЕ

У Дому здравља Сурчин је за време епидемије направљена реорганизација у оквиру седам амбуланти, како би се на најбољи могући начин пружила помоћ пацијентима. Тако грађани за само сат могу да заврше целокупну дијагностичку процедуру у вези са вирусом. Такође, сви запослени добили су по 5.000 динара помоћи, због свакодневне борбе са опаком болешћу.

Градоначелник Зоран Радојичић такође је посетио Дом здравља, изразивши задовољство због уређености зграде у којој све функционише баш како треба.

- Одмах се види домаћински приступ и када прилазите овом Дому здравља, али и када сте у просторијама - рекао је он.

Овај објекат простире се на 5.000 квадрата и саграђен је 2013. године, а вредност улагања у комплетну опрему износила је око 30 милиона динара. Дом здравља има службе за здравствену заштиту одраслих са кућним лечењем, заштиту деце, заштиту жена, поливалентну патронажну службу и стоматолошку службу са протетиком, као и лабораторију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

Коментари (0)

ЗАХВАЛИО МУ СЕ СЕ НА ПОДРШЦИ: Малинин одушевио свет па ОЛИМПИЈСКУ медаљу поклонио МАЧКИ