ЗБОГ ОПТУЖБЕ ЗА МИТО - СУД: Инспекција утврдила да вртић "Замак" не испуњава услове да проради

Б. Борисављевић

23. 03. 2021. у 07:52

ПРИВАТНИ вртић "Замак" на Вождовцу који је почетком године затворен због снимка насиља, занемаривања и злостављања деце и даље не испуњава неопходне услове за наставак рада, показао је јучерашњи раније заказан и најављен контролни инспекцијски надзор ове установе, изјавио је градски секретар за образовање и дечју заштиту Славко Гак.

ЗБОГ ОПТУЖБЕ  ЗА МИТО - СУД: Инспекција утврдила да вртић Замак не испуњава услове да проради

Фото "Танјуг"

- Вртић ће остати затворен све док не испуни све законом захтевано, утврђивање одговорности запослених за повреду забране насиља, потом ангажовање неадекватних и нестручних запослених за рад са децом и тако ће остати упркос притисцима који ових дана долазе од директорке овог вртића Маје Глушац - рекао је Гак.

ПРОБЛЕМ Вртић "Замак" , Фото Н. Скендерија

- Због пласирања неистинитих прича да је секретар изнуђивао новац за отварање вртића, што је изјава коју је без иједног доказа Глушац дала за портал www.nova.rs. против директорке и тог медија је поднета тужба, те ће своје наводе директорка морати да објасни на суду.

- Ми ћемо упркос томе наставити да професионано обављамо своје задатке а у томе смо писаним обраћањем добили подршку и родитеља деце која су ишла у овај вртић и који су се оградили од лажи директорке и захвалили на свему што је учињено за њих да се превазиђе ситуација у којој су се нашли - рекао је Гак.

СЕЛИДБА У ДРУГЕ ПРЕДШКОЛСКЕ УСТАНОВЕ

СВА деца која су ишла у овај вртић су смештена у друге вртиће, а са родитељима имамо одличну сарадњу - навео је Гак.

- Овакви покушаји дискредитовања морају остати упамћени као пример осталима да у овом сектору нема места манипулацијама било које врсте. Недопустиво је и нећемо дозволити било какве уцене или притиске. Са децом могу да раде само врхунски професионалци у свом послу, док са онима који искључиво јуре профит, не поштују струку и служе се лажима, сарадње нема.

Гак је упозорио да овакви притисци, учињени уочи контролног надзора просветне инспекције апсолутно неће имати утицаја на рад инспектора нити коначан захтев да сви вртићи у Београду, па и вртић "Замак", морају испуњавати све услове потребне за рад и безбедан боравак деце у њима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.

18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).

18. 05. 2025. у 09:54

Коментари (0)

ВЕЋИНА ОВАЈ НОВАЦ НЕ ЗАРАДИ ЗА ЦЕО ЖИВОТ: Дрес Мајкла Џордана продат за магичну суму