ОВАКО ИЗГЛЕДА НОВИ ПЛАКАТ У ГРАДСКОМ ПРЕВОЗУ: Вакцина чува здравље и живот (ФОТО)
У АУТОБУСИМА градског превоза од ове недеље можете видети потпуно нове налепнице, а оне се не тичу правила превоза, већ - вакцине против корона вируса.
Илустрација / Фото Д. Миловановић
"Вакцина чува здравље и живот" наслов је овог плаката који би требало да прошири свест путника о значају имунизације, као најбезболнијег изласка из кризе која нас је задесила.
- Јавно комунално предузеће ГСП "Београд" , као друштвено одговорно предузеће од свог оснивања, труди се да друштвено одговорно послује. У околностима пандемије која је погодила цео свет, од првог дана покушавамо да дамо допринос кроз бригу о нашим корисницима и запосленима. Пратили смо све препоруке надлежних институција и заједно са њима пратили иновације на пољу превентиве и заштите јавног здравља од двоструког чишћења различитим дезинфекционим средствима до третмана озоном. Данас смо се прикључили реализацији кампање "Цовид 19-вакцинација чува здравље и живот", коју организује град Београд и Завод за јавно здравље Београда. ЈКП ГСП "Београд" учествује са 150 возила, која ће брендирати компанија "Инфо Медиа Гроуп", као партнер у пројекту - објаснили су нам.
Плакат има шест поља у којима се објашњава шта је болест ковид 19, зашто је вакцинација важна, колико је вакцина делотворна и безбедна. Подсећа се и да су веома важне две дозе, да нема разлога за страх, али да би и после вакцинације требало да се придржавамо мера.
- Наш циљ је да укажемо на важност вакцинације, јер се масовном имунизацијом зауставља епидемија. Грађани Србије су међу првима у свету добили вакцину и имају право на избор вакцине различитих произвођача. Циљ кампање је да истакнемо и подсетимо да ћемо се само вакцинацијом вратити начину живота који смо водили пре ове пандемије и који нам свима недостаје - наводи се у одговору ГСП за Телеграф.
Фото: Град Београд
Препоручујемо
Полумаратонском трком званично почео 39. Београдски маратон: Ево зашто је историјски
18. 04. 2026. у 09:13
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)