У ФЕБРУАРУ 23.521 ТУРИСТА: Ево из које земље су били најбројнији гости

01. 04. 2021. у 16:06

ТОКОМ фебруара престоницу је посетило 23.521 туриста, остварено је 69.999 ноћења, а од укупног броја посетилаца 14.750 су били странци и 8.771 домаћи туристи.

У ФЕБРУАРУ 23.521 ТУРИСТА: Ево из које земље су били најбројнији гости

Фото З. Јовановић

Број долазака остварених долазака у фебруару у односу на исти месец 2020. године мањи је за 65 одсто, док је број ноћења мањи за 57 одсто. Такође, страни туристи су остварили 42.800 ноћења а гости из унутрашњости наше земље 27.199.

Статистика бележи и да су највећи број ноћења у фебруару остварили туристи из Турске - 5.640, Босне и Херцеговине - 4.055, Русије 3.974, Црне Горе - 3.796, Немачке 1.988 и Кине - 1.852.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

МОРАЈУ ДА ПРИЧАЈУ СРПСКИ! ЈА МОГУ ДА ПОБЕГНЕМ, АЛИ НАТАЛИЈА... Никола Јокић о жени, деци, приватном животу