ГРАД СЕ ОСЛОБАЂА НАПУШТЕНИХ АУТА: "Чистоћа" у сарадњи са "Паркинг сервисом" уређује улице и тротоаре
НЕДОСТАТАК паркинга широм престонице свакодневни је проблем Београђана, те им додатно "боду" очи напуштени аутомобили на паркинзима, улицама и тротоарима.
Инспекција евидентира "ничија" четвороточкаше
Пријаве за возила која су власници трајно оставили скоро да су преплавиле "Беоком сервис", а овим поводом огласио се и заменик градоначелника Горан Весић. ЈКП "Градска чистоћа", у сарадњи са "Паркинг сервисом" и комуналном инспекцијом, креће у акцију ослобађања места која су већ дуже време заузета нерегистрованим возилима. На овај начин биће решен мањак простора за паркирање у појединим општинама, а и улице ће бити лепше, написао је Весић на "Фејсбуку".
Такође, комунални милиционари Секретаријата за послове комуналне милиције од почетка године имали су 16 самосталних поступања и 42 по пријавама грађана, док је на адресу Секретаријата стигло највише пријава са територија Чукарице, Вождовца, Земуна, Звездаре и Палилуле.
Како су нам рекли у надлежном секретаријату, Одлуком о комуналном реду забрањено је остављање нерегистрованих, хаварисаних или одбачених возила, а између осталог, и агрегата, пољопривредних машина, камп опреме, на површини јавне намене и оне у јавном коришћењу, док се остављање оваквих возила на паркинг-местима забрањује Одлуком о јавним паркиралиштима.
- Општински комунални инспектор, такође, контролише примену ових одлука при чему, осим изрицања новчане казне, може да нареди и уклањање возила - кажу у Секретаријату за послове комуналне милиције.
Према подацима Комуналне инспекције ГО Чукарица, инспектори су током 2021. године спроводили редован надзор, али и по пријавама, те је на тој општини реч о 50 остављених возила, међу којима се десет односило на пријаве грађана.
- Уколико се приликом надзора на одређеној локацији утврди да је остављено возило нерегистровано, без налепнице, и таблице, инспектори доносе решење на Н. Н. лице и налажу извршење које спроводи служба извршитеља и возило се уклања са лица места - говоре у ГО Чукарица. - Ако возило има таблицу, односно налепницу, инспектори се обраћају Саобраћајној полицији како би добили податке о власнику, коме се потом решење о уклањању упућује. Уколико власник не реагује, казна за појединца је 5.000 динара.
КАЗНЕ И ЗА РЕКЛАМНА ВОЗИЛА
НИЈЕ реткост ни да напуштена возила буду облепљена рекламом, а како кажу у ГО Чукарица, уколико је реч о таквом возилу, инспекција води поступак због оглашавања, за шта прописана казна за правна лица износи 50.000, а за предузетнике до 100.000 динара.
Препоручујемо
АКЦИЈА ЈКП „ПАРКИНГ СЕРВИС“ СОМБОРА: Бесплатно паркирање на Дан државности и Дан града
11. 02. 2021. у 20:37
НОВА АПЛИКАЦИЈА "ПАРКИНГ СЕРВИСА" ЗА ПЛАЋАЊЕ: Возаче наводи до слободног места
18. 08. 2020. у 08:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)