ГРАД СЕ ОСЛОБАЂА НАПУШТЕНИХ АУТА: "Чистоћа" у сарадњи са "Паркинг сервисом" уређује улице и тротоаре

НЕДОСТАТАК паркинга широм престонице свакодневни је проблем Београђана, те им додатно "боду" очи напуштени аутомобили на паркинзима, улицама и тротоарима.

ГРАД СЕ ОСЛОБАЂА НАПУШТЕНИХ АУТА: Чистоћа у сарадњи са Паркинг сервисом уређује улице и тротоаре

Инспекција евидентира "ничија" четвороточкаше

Пријаве за возила која су власници трајно оставили скоро да су преплавиле "Беоком сервис", а овим поводом огласио се и заменик градоначелника Горан Весић. ЈКП "Градска чистоћа", у сарадњи са "Паркинг сервисом" и комуналном инспекцијом, креће у акцију ослобађања места која су већ дуже време заузета нерегистрованим возилима. На овај начин биће решен мањак простора за паркирање у појединим општинама, а и улице ће бити лепше, написао је Весић на "Фејсбуку".

Такође, комунални милиционари Секретаријата за послове комуналне милиције од почетка године имали су 16 самосталних поступања и 42 по пријавама грађана, док је на адресу Секретаријата стигло највише пријава са територија Чукарице, Вождовца, Земуна, Звездаре и Палилуле.

Како су нам рекли у надлежном секретаријату, Одлуком о комуналном реду забрањено је остављање нерегистрованих, хаварисаних или одбачених возила, а између осталог, и агрегата, пољопривредних машина, камп опреме, на површини јавне намене и оне у јавном коришћењу, док се остављање оваквих возила на паркинг-местима забрањује Одлуком о јавним паркиралиштима.

- Општински комунални инспектор, такође, контролише примену ових одлука при чему, осим изрицања новчане казне, може да нареди и уклањање возила - кажу у Секретаријату за послове комуналне милиције.

Према подацима Комуналне инспекције ГО Чукарица, инспектори су током 2021. године спроводили редован надзор, али и по пријавама, те је на тој општини реч о 50 остављених возила, међу којима се десет односило на пријаве грађана.

- Уколико се приликом надзора на одређеној локацији утврди да је остављено возило нерегистровано, без налепнице, и таблице, инспектори доносе решење на Н. Н. лице и налажу извршење које спроводи служба извршитеља и возило се уклања са лица места - говоре у ГО Чукарица. - Ако возило има таблицу, односно налепницу, инспектори се обраћају Саобраћајној полицији како би добили податке о власнику, коме се потом решење о уклањању упућује. Уколико власник не реагује, казна за појединца је 5.000 динара.

КАЗНЕ И ЗА РЕКЛАМНА ВОЗИЛА

НИЈЕ реткост ни да напуштена возила буду облепљена рекламом, а како кажу у ГО Чукарица, уколико је реч о таквом возилу, инспекција води поступак због оглашавања, за шта прописана казна за правна лица износи 50.000, а за предузетнике до 100.000 динара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

СТАРИ ИНДИЈСКИ ТРИК: Како најлакше расхладити кућу током врелих дана?