КАО ДА ЈЕ ГРАНИЧНИ ПРЕЛАЗ: Због чега се на улазу у Миријево стварају се велике гужве?!

РАСКРСНИЦА на самом улазу у звездарско насеље Миријево, где се секу улице Витезова Карађорђеве звезде, Миријевски венац и Јованке Радаковић последњих десет дана је закрчена аутомобилима и аутобусима.

КАО ДА ЈЕ ГРАНИЧНИ ПРЕЛАЗ: Због чега се на улазу у Миријево стварају се велике гужве?!

Фото Архива

Због обнове дела коловоза, од Миријевског булевара до Косте Нађа, на поменуту раскрсницу преусмерене су линије градског превоза 25п и 74, због чега се ујутро, у подне и увече стварају огромне гужве. Тако ће бити све до 25. априла, када је предвиђен завршетак радова и повратак преусмерених аутобуса на стару трасу.

Осим линија 27, 27е и 46 који редовно саобраћају улицом Миријевски венац, сада се од топлане у Миријеву прикључују 74 и 25п. Осим што се коловоз сужава на раскрсници са Јованке Радаковић и Витезова Карђорђеве звезде, саобраћај додатно успорава стајалиште пре самог рачвања, као и семафор који кратко држи зелено светло.

НОВИ АСФАЛТ И ТРОТОАРИ

ПУТАРИ су тренутно скинули слој асфалта са дела коловоза од Миријевског булевара до Косте Нађа, како би био саниран пут који је био пун рупа. Планирано је постављање новог асфалта, а раскопани су и тротоари, који ће такође бити реконструисани у наредних двадесетак дана.

- Пре ових радова, до града нам је са 27 и 27е требало око 20 минута - каже Нада К. из Миријева.

- Сада су огромне гужве, и јутарњем и у поподневном шпицу, када од поште до излаза из насеља чекамо по 10 минута. Велики број возила долази и из улица Мите Ружића и Милана Ракића, где се укључују са Булевара краља Александра.

Део Улице Миријевски венац, од раскрснице до поште је веома проблематичан и за пешаке. По тротоарима су паркирани аутомобили, па људи морају да воде рачуна док се мимоилазе са возилима. Житељи Миријева кажу да би проширење дела пута око раскрснице било готово немогуће, због кућа са двориштима које су саграђене поред.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

СТАРИ ИНДИЈСКИ ТРИК: Како најлакше расхладити кућу током врелих дана?