БЕОГРАДСКЕ ПРИЧЕ: Први телевизори су сматрани ружним призором који квари изглед дневне собе

З. Николић

23. 04. 2021. у 11:30

ТЕЛЕВИЗИЈСКИ апарати које су користили наши преци нису сматрани ни мало лепим делом домаћинства.

БЕОГРАДСКЕ ПРИЧЕ: Први телевизори су сматрани ружним призором који квари изглед дневне собе

Фото: Архива/Музеј науке

Наиме, у Музеју науке и технике и данас се чувају кутије у које су били смештени, јер су власници сматрали да су телевизори, просто - ружни.

Зато су постојали посебни ормарићи са вратанцима у којима је стајао тв-апарат. Пошто би програм био завршен или би власник пожелео да исључи тв, обавезно су затварана врата, како изглед ове "новотарије" не би кварио амбијент дневног боравка.

Фото: Архива/Музеј науке

Нашим прецима није било пријатно да уз намештај у дневној соби "штрчи" некаква направа попут телевизора. Уз фотеље или регале ова справа, по њиховом укусу - просто није пасовала.

Тако су данас сачувани делови намештаја који су имали само једну улогу - да сакрију "ружноћу" телевизијског апарата, па да тако сачувају достојанство најугледније просторије у стану.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Драма у дому певача: Марка Булата жена пријавила за насиље