ПОСЛЕ 40 ГОДИНА: Грађани уживали у погледу са 22. спрата "Београђанке" (ФОТО)

Ш. М.

04. 05. 2021. у 14:19

ПОСЛЕ 40 година грађани престонице у могућности су да уживају у погледу са 22. спрата једног од симбола главног града, чувене "Београђанке".

ПОСЛЕ 40 ГОДИНА: Грађани уживали у погледу са 22. спрата Београђанке (ФОТО)

Фото: Ж. Кнежевић

Симболична цена улазнице од 100 динара која ће ићи у хуманитарне сврхе, али и лепо време натерали су бројне Београђане да се упуте ка згради којој ће фирма "Марера пропертиес" до краја године подарити ново рухо. Карте су за данашњи дан распродате, док је за сутра остало свега неколико пакета улазница.



А да све протиче у најбољем реду и уз постовање епидемиолошких мера побринуло се обезбеђење на главном улазу, али и редари у лифтовима, који развозе посетиоце до 22. спрата, одакле пуца најлепши поглед на готово цео град. Максималан број људи у лифту је четири, а за свега тридесетак секунди стиже се до крајњег одредишта. Ту ће знатижељне сачекати још неколико редара, али и медицинско особље, које је ту за "не дај Боже". Задржавање на видиковцу је до 30 минута, како би сви знатижељни грађани могли да уживају са врха "Београђанке". Капацитет је смањен за 50 одсто због епидемије корона вируса, а посетиоци ће прилику да метрополу виде као на длану имати још сутра од 11 до 18 сати.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (2)

Спој ритма и дечје маште - Хуманитарни мјузикл “Боки и КрокРоцкодилоси” за помоћ Фондацији Једро