ВУКОВИЋ О ПРОПАЛОМ ПЛАНУ ПРОТИВ ДФ: Кривокапић и последње слово према међународној заједници испуњава, а према свом народу ништа

СРПСКИ песник и књижевник Бећир Вуковић данас је објавио текст којим се осврнуо на план којим је требало окривити Демократски фронт за катастрофалну политику Владе Здравка Кривокапића.

ВУКОВИЋ О ПРОПАЛОМ ПЛАНУ ПРОТИВ ДФ: Кривокапић и последње слово према међународној заједници испуњава, а према свом народу ништа

Фото: Архива ВН

Текст Бећира Вуковића објављујемо у целости:

Пропао је план којим је требало окривити Демократски фронт за финансијску и системску катастрофалну политику Владе Здравка Кривокапића и његових апостола – експерата.

Што се тиче Демократског фронта, Буџет Црне Горе већ је “усвојен”, само треба да дођу у Скупштину и – подигну руку.

Влада је радила једино што је знала и умела – да води кампању против ДФ – а, да води кампању како не може измирити законске обавезе према грађанима који чекају на њихово испуњавање, а за Буџет – неће да гласа ДФ – па, према томе, ДФ им одузима оно што би им њихова Влада са задовољством дала. Мора се признати – лош сценарио. А, све што је лоше, склоно је паду.

Пропао је тај волшебни план. Ето, ДФ ће гласати за Буџет.

А, што се тиче ДФ – а, и такав Буџет – који нико није видeо – усвојиће – а, онда, поштовани грађани, или “мили ми народе” (како вас ословљава премијер ЗК), сви, сви крените ка Влади јер – новца има..!

Буџет је – усвојен – и дужност се мора испунити. И исплатити и задњи евро eвро.

Да не би било забуне – новца је било и без Буџета – јер, све се може намирити и из привременог финансирања.

У изговоре Кривокапићеве екипе више нико не верује. Баш, нико. Ни лучем на сунцу такав се не може наћи.

Није на одмет да се подсјетимо како је све почело. Неколико дана након избора – тројица политичара – од којих један (кријући) од осталих своје намјере – тајно потписују – споразум, како би она двојица добили премијера према свом подешавању. Како га навијеш, тако ће и радити, вазда је било, и биће…

Кривокапићу, иначе, нимало није сметало да – изда – оне који су га политичарем учинили, а са којима данас не жели да разговара ни о Буџету, ни о шверцу цигарета, ни о Темељном споразуму, ни о стеченом праву мајки, ни о попису…

И последње слово према међународној заједници испуњава, а према свом народу ништа, и словом, и бројем.

По среди имате премијера чија Влада пола године касни са Буџетом. То је факат, то је гола чињеница..!

ДФ ће у – невиђено – подржати и такав – закаснели буџет – само због грађана. Уосталом, почиње и туристичка сезона. ДФ испуњава своје обавезе према народу, а да ли Влада испуњава обавезе према народу. Све то народ види, па ће народ или позлатити, или – прекрижити.

Наравно, неспособна Влада заборавља да каже, зашто тек у јуну доноси Буџет, који је требало да буде усвојен у децембру прошле године.

Зар су експерти били толико заузети, да овај – прорачун – нису могли раније донети.

За разлику од њих, већина озбиљних експерата који се баве овим темама и пословима, збијају шале на рачун црногорске владе, која у јуну расправља о плану потрошње средстава за месеце који су за нама.

Влада у јуну расправља како ћемо трошити у јануару, влада у јуну расправља како ћемо трошити у марту, влада у јуну расправља како ћемо трошити у мају.

Таквог домаћина историја не памти. Оваквог лудила не бележи ни “Похвала лудости”.

За Владу и све друге заинтересоване за политичке прилике у Црној Гори, имамо само једно питање: да ли мислите да након 200 дана које је мандатар Кривокапић тражио, како би свима показао како се влада и мења Црна Гора, може, овако – неодговорно – наставити даље, и дана..?

Да ли – двотрећинска већина – од актуелне парламентарне већине, значи нешто и вама..?

Да ли и двотрећинска већина имамо нека права, или само они желе да буду председници и потпредседници, да воде Владу и Скупштину, а да од већине тражи – послушност – и другоразредност у одлучувању. То јесте – другоразредну улогу. То јесте – тастер улогу..?

ДФ не тражи владине авионе, а ви из њих не издирете, ДФ не тражи службене мерцедесе, а ви из њих не излазите, ДФ не тражи да их полиција чува, а вас обезбеђење прати и по скупштинским ходницима, ДФ не тражимо да им чланове породице вози полиција, ДФ не тражи ротациона свијетла, ДФ не тражи страже око кућа…

Функционери ДФ а не траже фотеље у Влади – све сте их попунили онима који су на последњим изборима гласали за ДПС.

Кроз народ се звеца, како нема довољно јаке брусилице – ни она стихл са видијумум – не би вам врснице раздвојиле од фотеља.

Кривокапић је – начелни симбол – ове политике – која је умислила да ће владати до краја вијека. Оваква – наивност – надмаша – безобразлук – оних који мисле да та бајка може да траје унедоглед, и да ће – издаја и уцјена – у коначном збиру донети резултат са срећним исходом..?

А, све је почело са премијеровим доласком таксијем у Владу, и претњом да ће председнику ЦГ одузети мерцедес мајбах.

Нити га је одузео, нити га сме одузети.

А са мајбахом бившег премијера, кријући, ноћу се возика по Старом аеродрому, и игра се са дугмадима за спуштање и дизање непробојних стакала…

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?