НЕМА ШВЕРЦА БЕЗ ДОЗВОЛЕ СА ВРХА: ДФ - Акција елитне полицијске јединице у Бару - брукање државе
"БРУКАЊЕ државе" - тако је укратко лидер ДФ Небојша Медојевић оценио акцију припадника специјалне јединице Сектора за борбу против криминала који су маскирани и наоружани дугим цевима ушли у Луку Бар у потрази са шверцованим цигаретама.
Фото: Б. Дабић
Цигарете су пронашли, али по свему судећи легалне, због чега Медојевић оцењује да овакав потез представља јалову акцију и јефтини маркетинг владе Здравка Кривокапића која нема политичку вољу за обрачун са организованим криминалом.
- Због тога имамо и овакве карикатурне акције где се најелитније јединице полиције користе за најобичније истраге. Сви у Црној Гори знају ко шверцује цигарете, како се шверцују цигарете, ко и на који начин, и ко зарађује новац од тога. Јасно је да се шверц цигарета не може радити без одобрења премијера, без одобрења шефа служби, директора полиције и ја сам то и раније рекао, познавајући модус операнди, да и они имају профита од ових шверцерских послова - казао је Медојевић.
Фото: Б. Дабић
На питање да ли ће своје речи поткрепити конкретним доказима, Медојевић каже да је као део власти указао да се шверц наставља.
- То је ноторна чињеница. Дакле, 94 шлепера су изашла из Луке Бар, цигарете које улазе у Луку са брода, чије име знам. Познато ми је и име агента који долази на тај брод и преузима цигарете, као и име цариника. То је познато и Миливоју Катнићу, главном специјалном тужиоцу и Дејану Вукшићу директору АНБ и Зорану Брђанину, директору управе полиције - казао је Медојевић.
Фото ДФ
РИЗИК ПО БЕЗБЕДНОСТ
ДЕЈАН Вукшић је био под мерама АНБ као адвокат "кавачког клана". Није обезбеђена сагласност Скупштине. Премијер врло директно крши уставни поредак, угрожава уставну, цивилизацијску категорију, а то је грађанска контрола војске и служби безбедности - коментарисао је Медојевић именовање Вукшића на чело АНБ. - Улазимо у опасну безбедносну ситуацију.
Препоручујемо
СЛОБОДНИ НАРОД ЦРНЕ ГОРЕ: "Кривокапићу, више те никад нећемо звати да нам се обратиш!"
16. 06. 2021. у 16:48
ПРЕТИО КРИВОКАПИЋЕВОМ СИНУ? У Подгорици ухапшен осумњичени Велимир Зечевић
15. 06. 2021. у 17:51
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)