ЛАЗАНСКИ ОТРКИО НОВИ ПОТЕЗ ПОДГОРИЦЕ: Одбили захтев Србије - "Испада да је Црна Гора више чланица НАТО него неке друге државе"

17. 07. 2021. у 22:32

АМБАСАДОР Србије у Москви Мирослав Лазански изјавио је данас да је Црна Гора одбила захтев Србије да оружје које је добила као донацију Русије, допреми морским путем до луке Бар па потом возом до Београда.

ЛАЗАНСКИ ОТРКИО НОВИ ПОТЕЗ ПОДГОРИЦЕ: Одбили захтев Србије - Испада да је Црна Гора више чланица НАТО него неке друге државе

Фото: П. Милошевић

Лазански је за Прву телевизију рекао да је Србија због те одлуке Подгорице, морала да издвоји "20 пута" више новца како би донирано оружје допремила авионима.

- Два пута сам молио колегу амбасадора Црне Горе у Москви Шћепановића да зове Подгорицу и да то оружје иде бродом. Одговор црногорске министарке одбране је био такав да смо морали да платимо ваздушни транспорт који нас је много коштао - казао је амбасадор.

Додао је да је оружје ипак допремљено у Србију с дозволом појединих НАТО држава преко којих су авиони из Русије летели.

- Испада да је Црна Гора више чланица НАТО него неке друге државе - навео је амбасадор.

(Ало)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (4)

ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ПЛЕЈ-ОФА: Леху потребно више од чуда у Београду