НЕПРИЗНАТА ЦПЦ ЗАКАЗАЛА САБОР НА ЦЕТИЊУ ОД 3. ДО 5. СЕПТЕМБРА: Мирашевци желе да доведу и Јадранку Барјактаревић
КАНОНСКИ непризната Црногорска православна црква саопштила је да ће од 3. до 5. септембра организовати "свенародни црногорски збор"!
Фото: Танјуг/AP Photo/Risto Bozovic
И то баш у време када је најављено устоличење митрополита црногорско-приморског Јоаникија у Цетињском манастиру.
Како наводе, скуп ће се одржати на Дворском тргу на Цетињу. Уколико све буде по плану организатора, у оквиру збора ће, по обичају, бити организован музички програм и народно весеље.
Наводно је у припреми долазак "комитске хероине" Јадранке Барјактаревић, као и још неколико процрнгорских певача и група. Очекује се да "збор", попут минулих скупова који се организују у последње време буде зачињен Томпсоновим хитом, "химном комита" – Бојна Чавоглаве.
Потпредседник Владе Црне Горе Дритан Абазовић казао је, за ТВЦГ, да држава гарантује да ће све протећи мирно, 5. септембра на Цетињу, те да су државни органе апсолутно спремни да гарантују уставна права свим грађанима Црне Горе.
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)