УНИШТЕНО 600 КИЛОГРАМА МЕСА: Појачан надзор Управе за безбедност хране
ТОКОМ јула и августа спроведен је појачан инспекцијски надзор у Пљевљима и том приликом је уништено око 600 килограма меса продаваног без обављеног прегледа и доказа о пореклу, саопштили су из Управе за безбедност хране.

Фото О. Р.
Кажу да забрињава то што је на подручју Општине Пљевља евидентно присуство "дивљег клања" на приватним имањима, а затим дистрибуција таквог меса и производа по малопродајама, на организованим скуповима и даље по угоститељским објектима широм Црне Горе.
Продаја меса без ветеринарског прегледа и печата, клање животиња ван одобрених објеката и прерада у производе од меса у илегалним и објектима без надзора представља директну опасност по здравље потрошача.
У складу са законом, против субјеката у пословању храном код којих је утврђена ова неправилност поднети су захтеви за покретање прекршајног поступка, наводе из Управе за безбедност хране.

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!
ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.
20. 07. 2025. у 15:05

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)