ХАПСЕ ПО МОСКОВСКИМ ПОТЕРНИЦАМА: У Црној Гори почели да лишавају слободе руске богаташе који се дуго скривају

ШАЉЕ ли Подгорица позитивне сигнале Москви тако што је почела да хапси грађане Русије који су се скривали у Црној Гори и значи ли то да жели нормализацију односа?

ХАПСЕ ПО МОСКОВСКИМ  ПОТЕРНИЦАМА: У Црној Гори почели да лишавају слободе руске богаташе који се дуго скривају

Телман Исмаилов

Последње деценије у Црној Гори се скривало више бегунаца из Русије, са потерница.

Црногорске власти су знале да некадашњи милијардер са руским и израелским пасошем Телман Исмаилов (64) годинама живи у Црној Гори, иако је на потерници. Његов адвокат Марина Русакова каже да је ухапшен на два месеца тек кад је затражио политички азил и сад му се проверава досије. Ако не добије азил Подгорица ће одлучити да ли да га изручи Русији која га тражи, или Израелу чији је такође грађанин.

Напустио је Русију 2017. године, а пријатељи Исмаилова тврде да се у Црној Гори није скривао. Живео је у својој вили и наводно приватним авионом летео у Израел и Француску.

Исмаилов је велики новац зарадио док је био власник Черкизовске пијаце у Москви. Имао је и ресторане у Москви. Њега и брата Вагифа су у Русији оптужили да су организовали убиство 11. новембра 2016. године двојице бизнисмена Владимира Савкина и Јурија Бриљова. Плаћени убица Мехман Керимов осуђен је на 13 година затвора. Пре тога је у јануару 2004. године Исмаилов киднаповао певача Аврама Русоа. Прво га је истукао у ресторану "Праг" у Москви и натерао га да откаже све концерте и наступа само по договору са Исмаиловом.

Руски медији подсећају да је Исмаилов био у пријатељским односима са бившим, а сада покојним, градоначелником Москве Јуријем Лушковом. По оцени "Форбса", Исмаилов је 2007. године био на 76. месту руских богаташа са иметком од 620 милиона долара. Касније је та сума достигла милијарду. Али, он је узео превише кредита и империја је почела да се руши, па је његова компанија 2017. банкротирала.

ЧУЈАН У ЗАТВОРУ У ТИВТУ

ПОЛИЦИЈА у Тивту минулих дана ухапсила је бившег руководиоца организације "Росалкогољрегулировања" Игора Чујана (55). Тај грађанин Русије је био на потерници Интерпола због финансијских махинација. Он је и у екстрадиционом затвору.

Запратите Нпортал на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.

27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

ГЛУМИЦА И РАНИЈЕ ИМАЛА ПРОБЛЕМА СА ЗАКОНОМ? Бурне реакције Русије на хапшење Биковићеве бивше, захтева се СТРОГА казна

ГЛУМИЦА И РАНИЈЕ ИМАЛА ПРОБЛЕМА СА ЗАКОНОМ? Бурне реакције Русије на хапшење Биковићеве бивше, захтева се СТРОГА казна

ЛЕПОТИЦА из Санкт Петербурга, која се прославила драмом "Лед", за око нам је запела захваљујући романси са партнером из поменутог филма, популарним српским глумцем који је и у Русији изградио завидну каријеру.

06. 09. 2025. у 11:32

Коментари (0)

ПРЕНОС, СРБИЈА - ФИНСКА: Фрка на Евробаскету!