ПОТРЕБЕ ИЛИ ПОЛИТИЗАЦИЈА? Општина Бар уступила два возила Дому здравља, а сада их тражи назад
ОПШТИНА Бар уступила је Дому здравља два возила “шкода фабиа” за спречавање ширења ЦОВИД-19 у августу, а два месеца касније касније траже да им се аутомобили врате.
Фото: Б. Д.
Из Општине тврде да су им возила и била уступљена на два месеца, а данас су локалној управи потребна образлажући и да је “епидемиолишка ситуација стабилнија, у односу на време када су возила уступљена”. Међутим, менаџмент Дома здравља, тврди да “расте број оболелих” те у овом потезу Општине види политизацију образлажучи да је један од разлога именовање Вука Вујовића (Демократски фронт) за вд директора Дома здравља Бар.
ЈЗУ Дом здравља Бар захваљује Општини што је у претходном периоду уступила два возила за превоз пацијената.
- Јако нас је непријатно изненадила чињеница да су нам возила 25. октобра тражена назад, и поред тога што у Бару расте број оболелих.
- Захваљујемо се за сарадњу у претходном периоду и надамо се да овакав захтев Општине Бар није уследио због избора новог директора ЈЗУ Бар, навели су из ове здравствене установе.
Са друге стране, из Општине Бар подсећају да су 27. августа уступили Дому здравља на кориштење два службена моторна возила сходно Одлуци Тима за заштиту и спашавање Општине Бар.
- На тај начин Општина је настојала да пружи допринос и помоћ здравственом систему, иако то није у надлежности локалне управе већ искључиво Министарства здравља, и ако је то било на уштрб свакодневних обавеза за које су локални органи користили та возила. Но, у тренуцима најтеже епидемиолошке ситуације одлучили смо да је то приоритет, навели су из кабинета предсједника Општине Бар Душана Раичевића и образлажу: “Како се, у међувремену, у односу на летње месеце ситуација са Цовид-19 епидемијом релативно стабилизовала и раст оболелих смањио, а послови органа локалне управе су се појачали и свакодневно трпе, одлучили смо се да затражимо Дому здравља ова возила Општине која су уступљена на кориштење”.
- Општина Бар има повећану активност на организовању јавних расправа које се воде и по Месним заједницама, затим на достављању различитих материјала од Скупштине и Општине Бар, обиласку пољопривредних произвођача који остварују право на средства или су се пријавили на конкурсе Општине за доделу средстава за помоћ пољопривреди и друге активности које већ дуже време трпе. Ова возила била су уступљена два месеца Дому здравља, у периоду када су била најпотребнија и уверени смо, а то су потврдили и представници Дома здравља, да је то добровољни гест Општине који је вредан пажње и уважавања те да је значајно помогао здравству у том тренутку. Возила су уступљена за патронажну службу која је имала повећан обим посла током сезоне, а не за превоз пацијената јер возила и не одговарају тој сврси и није безбедно превозити пацијенте у таквим, неадаптираним, возилима, навели су из Општине Бар.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)