МИРАШЕВА ОТПАДНИЧКА СЕКТА ХОЋЕ ДА ОТМЕ СВЕТИЊЕ: Хрватски историчар Горан Шарић о измишљању црногорске нације
ХРВАТСКИ теолог и историчар Горан Шарић је, говорећи о ситуацији у Црној Гори, причао о прошлости те земље и пројекту измишљања засебне нације.

Фото: AP Photo/Risto Bozovic/Јутјуб/Bez Cenzure - Zvanični kanal
- Комично је да су се Црногорци пре изјаснили као Хрвати него као Црногорци. Наиме, вековима је Црна Гора била утврда српства. Рећи да си из Црне Горе значило је да си највећи Србин. Због тога се једна скупина црногорских радника у 19. веку изјаснила “Хрватима”, јер због актуелне ситуације, односно ратова Срба и Турака, у Турској и није било превише популарно бити Србин. Како су Хрвати и Срби тада практично синоними, њима је било лакше да кажу да су Хрвати, него да буду стигматизовани као ти ратоборни Срби који избацују Турке са Балкана. Зашто се нису изјаснили као Црногорци? Па тада још та нација није била измишљена - истакао је Шарић.
Он је по питању одбијања актуелне власти у Црној Гори да потпише Темељни уговор са СПЦ рекао да је посреди дугорочни пројекат стварања ЦПЦ.
- Иза тог пројекта стоји Ватикан. Мирашева отпадничка секта требала би једног дана преузети сву ту имовину и након тога ући у "унију са папом".
(Борба)
БОНУС ВИДЕО: ПОЛИЦАЈАЦ ОДЛОЖИО ОРУЖЈЕ ПА СЕ ПРЕКРСТИО - Уз Божију помоћ органи реда сачували манастир

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)