САДА СЕ СЕТИЛИ ДА ПОЛИЦИЈУ ШТИТЕ ОД ПОЛИТИЧКОГ УТИЦАЈА: ДПС предложила сада измене и допуне закона о унутрашњим пословима
ПОСЛАНИЦИ су расправљали јуче о предлогу Измена и допуна закона о унутрашњим пословима, које предвиђају да је за избор директора полиције неопходно "зелено светло" Скупштине, као и да Одбор за безбедност може да захтева његову смену ако не прихвати извештај о резултатима полиције у борби против организованог криминала.
Посланици у Скупштини, Фото Скупштина ме
Из редова парламентарне већине поручили су да неће подржати измене које је предложила Демократска партија социјалиста.
Да се полиција мора заштитити од политичког утицаја сетили су се посланици ДПС-а сада, када су у редовима опозиције.
- Изменама за избор директора полиције неопходно је позитивно мишљење Скупштине Црне Горе. Такође, уколико не прихвати извештај о резултатима полиције у борби против организованог криминала, Одбор за безбедност ће затражити разрешење директора полиције, а у том случају Влада је дужна да у року од 30 дана разреши дужности директора полиције - појаснили су из ДПС.
- Такође, директор се бира на пет година, а кандидат не сме бити члан политичке партије нити партијски деловати ни у тренутку кандидовања, трајању функције нити пет година пре тога.
Предлози ДПС неће добити подршку Демократског фронта, поручио је посланик Предраг Булатовић. Како је казао, приоритет је да да се изабере нова влада која је "услов за детронизацију ДПС".
Препоручујемо
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (0)