"ВРАТИО СЕ НА ПРАВУ СТРАНУ": Катнић честитао Абазовићу на потписаном "меморандуму издаје"

ГЛАВНИ специјални тужилац Миливоје Катнић честитао је потпредседнику Владе Дритану Абазовићу што се, како је истакао, вратио на праву страну.

ВРАТИО СЕ НА ПРАВУ СТРАНУ: Катнић честитао Абазовићу на потписаном меморандуму издаје

Фото: Printskrin

– Верујем да сте видели да смо се два пута руковали. Ради се о следећем, ја као грађанин, а и он, смо за самосталну Црну Гору, независну, антифашистичку, грађанску, мултиетничку Црну Гору, која ће сваком грађанину дати, право, част и слободу. За ову годину дана није он био тотално за то, он изгледа да ће да се врати. Постоје разлике између мене и Абазовића у остварењу својих циљева, ја сам легалиста – казао је Катнић за Дан.

Он је ово казао поводом потписивања меморандума о сарадњи УРА, СНП-а и мањинских партија, којег је у име политичког савеза потписао Абазовић.

- ДПС повратка на власт нема. Ја сам своју позицију објавио раније и те ирационалне страхове немам. Ово је велики искорак грађанске Црне Горе - казао је Абазовић.

Међутим, тако не мисли један од лидера ДФ Небојша Медојевић, који тај документ назива - меморандумом издаје!

- Давање гаранција Милу Ђукановићу о имунитету од било каквог кључног прогона опасна је порука да наше друштво и његова елита немају храбрости нити свести о значају правде за изградњу једног слободног, демократског друштва и правне државе. Нуђење амнестије човеку који је разорио морал нације и наш традиционални систем моралних вредности, уништио привреду, опљачкао грађане и државу, створио најопасније нарко-картеле за шверц цигарета и дроге у Европи, продубио наслеђене поделе, од Црне Горе направио сигурну криминалну кућу, приватизовао институције система што се не може другачије назвати него издаја - категоричан је Медојевић.

Подсетимо, грађански покрет УРА, СНП и мањинске партије у актуелном сазиву Скупштине Црне Горе потписали су Меморандум о сарадњи, како би објединили знање, искуство и енергију и дали кључни допринос да Црна Гора постане наредна чланица ЕУ.

Меморандум су потписали Дритан Абазовић (УРА), Владимир Јоковић (СНП), Ервин Ибрахимовић (БС), Ник Ђељошај (АА), Генци Ниманбегу (ФОРЦА), Фатмир Ђека (ДП), и Срђан Павићевић (ЦИВИС).

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЈЕДНА УЛАЗНИЦА, ЈЕДНА ПОРУКА, МИЛИОНИ РАЗЛОГА ЗА ОСМЕХ: У првој сезони Театра хуманости донирано више од 11.000.000 динара