ШТА ЋЕ БИТИ СА ИНСТИТУТОМ ИГАЛО И БОЛНИЦОМ МЕЉИНЕ: Састанак о проблемима херцегновских здравстваних установа, неопходна хитна подршка Владе
СВЕ бројнији проблеми здравствено-медицинских установа у Херцег Новом, изузев Дома здравља који редовно функционише, били су тема састанка надлежних из Општине, Института Игало, Болнице Мељине и Дома здравља.

Фото: В. В.
Закључак је да се што пре заједнички обрате представницима Владе и ресорних министарстава и затраже подршку. О изазовима са којима се суочавају херцегновске здравствене установе, разговарали су председник и потпредседник Општине Стеван Катић и Мирко Мустур, извршни директор Института Игало, др Саво Марић, директорка Опште болнице Мељине др Оливера Елез, директор херцегновског Дома здравља др Горан Комар.
Састанку је присуствовала и директорка Средње мешовите школе „Иван Горан Ковачић" Љиљана Карановић, јер је једна од кључних тема била и све уочљивији недостатак медицинског особља. Оцењено је да без стабилног функционисања ових установа не може бити гарантована здравствена заштита ни становника нити посетилаца Херцег Новог, а не може се размишљати ни о даљем развоју града и туризма, посебно здравственог.
Градоначелник Катић подсетио је да је Херцег Нови и стратешким документима препознат као центар здравственог туризма, а на овакав начин и у оваквом амбијенту не може се наставити даљи развој.
- Неопходно је добити подршку Владе и надлежних министарстава и формирати одређене комисије које ће се бавити овим темама, посебно када су у питању приватизација и стечај у Болници Мељине и проблеми са којима се суочава Институт – указао је казао је председник Катић.
Његова порука је и да су Болница Мељине и Институт неопходни Херцег Новом, а град неће дозволити да се они угасе.

Фото: В.В.
– Морамо од министарства добити подршку да се додатна средства усмере ка Болници Мељине која сада ради у стечају, како би они могли редовно да функционишу и сервисирају своје обавезе. Додатно је важно и то што је Мељине пост-ковид болница у коју долазе пацијенти из Котора, Бара и са Цетиња. Ситуација ове установе је веома комплексна и неопходно је помоћи Болници да настави да функционише док се не реши питање стечаја – објаснио је Катић.
Локална управа наставиће да помаже здравственим установама у мери својих могућности и надлежности. Општина је и ове године буџетом определила дупло већи износ средстава за ову намену, пре свега за помоћ у функционисању хитне медицинске помоћи, рад амбуланти у току летње туристичке сезоне и могућност отварања амбуланте у Зеленици.
Велики проблем недостатка медицинског особља требало би решавати тако да се у херцегновској средњкој школи отвори смер медицински технича, што ће кроз заједнички апел бити предложено надлежном Министарству.

(МАПА) ЖЕСТОКЕ БОРБЕ КОД ПОКРОВСКА: Пуца украјинска одбрана, фронт је постао "пакао"
НА ФРОНТУ код Покровска поново се воде жестоке борбе. То подручје постало је епицентар руских напада, а украјински медији и војска описују ситуацију као изузетно тешка.
14. 05. 2025. у 08:43

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника
ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.
14. 05. 2025. у 09:19

"ЈА НЕ МОГУ ДА НАСТАВИМ БЕЗ ТЕБЕ" Потресна објава Наташе Нинковић: "Ово је најусамљенији дан мог живота" (ФОТО)
НЕМА дана кад не мисли на своју мајку...
14. 05. 2025. у 11:32
Коментари (0)