УБИЛИ И ОПЉАЧКАЛИ ГЛУВОНЕМУ ЖЕНУ: Бјелопољцима по 20 година затвора, током суђења пребацивали кривицу један на другога (ФОТО)

М. С.

24. 12. 2021. у 19:53

ЗБОГ почињеног кривичног дела тешко убиство из користољубља, кривично веће Вишег суда у Бијелом Пољу осудило је на по 20 година затвора Дамира Селимовића (24) и Данка Божовића (24), из Бијелог Поља.

УБИЛИ И ОПЉАЧКАЛИ ГЛУВОНЕМУ ЖЕНУ: Бјелопољцима по 20 година затвора, током суђења пребацивали кривицу један на другога (ФОТО)

Фото: М. С.

За кривично дело помагање извршиоцу након кривичног дела и недозвољено држање оружја, њихов суграђанин Јашар Селимовић (29) осуђен је на пет месеци затвора.

Према наводима оптужнице, Селимовић и Божовић, који је пре убиства променио име Милош Селимовић, 26. октобра прошле године усмртили су у њеној кући у насељу Ракоње у Бијелом Пољу, глувонему рођаку Драгицу Селимовић и украли 5.000 евра!

Током уђења завршне речи тужитељка је истакла да су на саслушању Селимовић и Божовић признали да су се договорили да узму новац од Драгице. То што су кривицу за убиство несрећне жене пребациваали један на другог, тужитељка је оценила одбраном срачунатом на избегавање кривичне одговорности.

Полиција је одмах након откривања тела Драгице Симоновић, ухапсила тројицу осуђених.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ЕВОЛУЦИЈА ЧУВАЊА КАПИТАЛА: Од античких кованица до савремених финансијских стратегија