ДЕЛИМО И РАДОСТ И БОЛ: Дониран савремени ЦТ скенер вредан 300.000 евра
ЗНАЧАЈАН дан за здравствени систем у Улцињу и за све његове грађанке и грађане.
Фото Министарство здравља ЦГ
Први пут на нивоу примарне здравствене заштите у Улцињу омогућено је снимање на савременом ЦТ скенеру. Вредност скенера је три стотине хиљада евра, а купљен је од донације породице Абазовић која је Дому здравља поклонила средства која су претходно сакупљена за лечење њиховог сина, који је, нажалост, преминуо пре две године.
Дом здравља Улцињ, тим поводом, данас су посетили потпредседник Владе Дритан Абазовић и министарка здравља Јелена Боровинић-Бојовић.
“Од данас грађанке и грађани Улциња имају златни стандард у дијагностици, а то је најсавременији скенер апарат, који се сада налази у Дому здравља Улцињ захваљујући огромној хуманости и великом људском гесту фамилије Абазовић”, навела је Боровинић-Бојовић И додала да жели још једном да изјави најискреније саучешће због бола за прерано изгубљеним чланом фамилије Абазовић.
Фото Министарство здравља ЦГ
Потпредседник Владе Дритан Абазовић оценио је да је ово историјски дан за Улцињ.
“Делимо и радост и бол данас у Улцињу, уз велику захвалност министарки Боровинић-Бојовић и њеном тиму, тиму Дома здравља Улцињ, на челу са директорицом Садије Холај. Успели смо у намери породице Абазовић и мога брата Алмира да коначно инсталирамо и успоставимо скенер у Улцињу”, рекао је Абазовић.
“Ја сам сигуран да би Емро данас био врло поносан на све нас и верујем да је он на једном лепшем мјесту. На овај начин враћен је и дуг према грађанима, Улциња нарочито, али и Црне Горе и региона и са свих меридијана који су исказали велику солидарност у једном тренутку”, навео је потпредседник Владе.
Директорица Дома здравља Улцињ Садије Холај казала је да грађани Улциња неће морати због дијагностике ЦТ скенером путовати у институцује ван града.
“За сваког од нас је благослов бити окружен људима који су добротворни и великодушни. Нека нам чин породице Абазовић буде путоказ у будућност”, поручила је директорица улцињског Дома здравља.
БОНУС ВИДЕО - "НОВОСТИ" У ЦРВЕНОЈ КОВИД ЗОНИ У БАТАЈНИЦИ: Невакцинисани су у смртној опасности, оболели пристижу
Препоручујемо
ЛУКА БАР ДОНИРАЛА 60.000 ЕВРА: Средства намењена Дому здравља у Бару
14. 01. 2022. у 18:03
ЗАПЛЕЊЕНО ОКО ПОЛА ТОНЕ КОКАИНА: Барска царинарница остала без управника
13. 01. 2022. у 17:59
ПРВО ХАПШЕЊЕ ЗБОГ 400 КГ КОКАИНА: Шпедитер из Бара осумњичен за шверц дроге
13. 01. 2022. у 18:53
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)