УХВАЋЕНО ОДБЕГЛО МЛАДУНЧЕ ЛАВА У ЦРНОЈ ГОРИ: Животиња транспортована у Будву

Б. Дабић

10. 02. 2022. у 13:33

НАЧЕЛНИК ЦБ Будва Зоран Бубања потврдио је за "Новости" да је младунче лава, које је побегло недалеко од Будве, ухваћено у 13.15 и налази се у Служби заштите и спасавања Будва, где ће га прегледати ветеринар

УХВАЋЕНО ОДБЕГЛО МЛАДУНЧЕ ЛАВА У ЦРНОЈ ГОРИ: Животиња транспортована у Будву

Фото: Б. Дабић

- Циљ акције је био да се животиња у свесном стању транспортује до привременог смештаја у Подгорици, пре него што се нађе трајно решење у неком од прихватилишта за лавове - навели су из Агенције за заштиту животне средине.

Око шездесет особа било је укључено у акцију потраге за лавом у Будви.

Према проценама, лавић је тежак између 40 и 60 килограма. Претраживани су Маине, Побори и Марковићи, а у акцију су укључени припадници Центра за заштиту и проучавање птица, полиција, ватрогасци и ловци из Будве, као и око 15 волонтера.

Потрагу за лавом организовала је Агенција за заштиту животне средине Црне Горе из које су раније казали да "грађани неће хватати лава и да то није шала, већ да су они ту да помогну полицији и ловцима да га лоцирају".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

УКРАЈИНА ЈЕ ДАЛА ПУТИНУ ПОВОД ДА ЈЕ РАСТУРИ ОД БОМБАРДОВАЊА Трамп упозорава на жестоку ескалацију