СВАКИ ПЕДАЉ ПОД НАДЗОРОМ 24 САТА: Појачана контрола највеће луке
БЕЗБЕДНОСТ царинског подручја Црне Горе приоритет је свих институција и предузећа која послују на простору највеће црногорске луке.
Фото ПР Лука Бар
На простору Луке Бар појачан је надзор и контрола унутар Слободне зоне и то заједничким патролама службе обезбеђења компаније и цариника. Ово је закључено након састанка представника Управе прихода и царина, Управе полиције, Луке Бар, "Порт оф Адрија", МСЦ "Монтененегро" и компаније "Растодер" из Словеније.
Из Луке Бар навели су да је, поред појачаног надзора и контроле унутар Слободне зоне, успостављена и већа контрола уласка и изласка људи и робе на самом уласку у Луку. У плану је и унапређење система видео-надзора, као и ревизија комплетног осветљења лучког подручја и система техничке заштите. Постигнута је сагласност да је безбедност царинског подручја Црне Горе приоритет свих.
- Она ће се постићи кроз појачан 24-часовни надзор, успостављањем електронске евиденције промета робе из Слободне зоне Луке Бар, омогућавањем пражњења контејнера на једној локацији уз покривеност ЦЦТВ надзором, као и повезивањем бродара у ЦИС систем за аутоматско преузимање података у поступку израде сажете декларације - закључено је у заједничком саопштењу.
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)
ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.
12. 05. 2026. у 14:48
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)