ЦРНОГОРСКИ МЕДИЈИ: Договорена нова Влада Црне Горе

Новости онлајн

16. 03. 2022. у 13:48

МАНДАТАР за састав мањинске Владе Црне Горе Дритан Абазовић завршио је разговоре са политичким партијама будуће извршне власти, а имена министара и потпредседника највероватније ће саопштити у понедељак, сазнаје подгорички портал Дан.

ЦРНОГОРСКИ МЕДИЈИ: Договорена нова Влада Црне Горе

Фото: Фацебоок/Демократски фронт

Председник Црне Горе Мило Ђукановић изјавио је раније да је поверавање мандата Абазовићу да формира владу Црне Горе доказ еманципације Црне Горе, али и да и даље постоји услов за подршку мањинској влади.

Фото: Твитер/

Ђукановић је рекао да је ДПС спремна да подржи мањинску владу уз само један услов, а то је да сви политички циљеви и политички приоритети те владе морају бити скопчани са основном, проевропском и евроатлантском државном политиком Црне Горе.

Ђукановић је то рекао у интервјуу за приштинску КТВ, а Дан констатује да се тако отвара питање да ли ће Абазовић, који је Ђукановића раније већ убедио да може да оствари већинску подршку у црногорском парламенту, сада морати да га убеди и да ће Црна Гора водити проевропску и евроатлантску државну политику.

Фото: АП

Да би га, како наводе, убедио, и сам Абазовић ће морати да добије потврду за то свих мањинских партија које ће учествовати у влади и Социјалистичке народне партије.

Портал подсећа да је на синоћ одржаној конвенцији коалиције "За нови почетак" у Улцињу саопштено да ће Фатмир Ђека бити министар људских и мањинских права у будућој влади.

Извесно је, кажу, да ће Социјалистичка народна партија добити шест министарских места, колико ће добити и ГП УРА, док ће мањинске партије добити четири министарства.

Два министарска места покриваће независни експерти, од којих је један до сада у политичким кулоарима фигурирао као готово сигуран - Александар Дамјановић.

Фото: ТВ Прва принтскрин

Влада ће имати министарства правде, економије, спољних послова, европских интеграција, пољопривреде, туризма, финансија, одбране, здравља, рада и социјалног старања, просвете, спорта и младих, саобраћаја, енергетике, науке и културе, јавне управе и екологије.

Дан пише да не треба искључити могућност да Ђукановић повуче мандат Абазовићу

Јер, мандатар ће, барем како је најавио лидер Социјалистичке народне партије Владимир Јоковић, као услов уласка те партије у владу, у свој програм уврстити потписивање Темељног уговора са Српском православном црквом.

То је једно од питања због којих је, уз Закон о слободи вероисповести (који је промењен и гласовима Абазовићеве партије), Мило Ђукановић изгубио власт 30. августа 2020. године.

Мандатар ће морати да саопшти и када ће бити попис, што је, такође, једно од питања о којем ДПС има шта да каже, и то врло различито од Јоковића, пише Дан.

БОНУС ВИДЕО:

МОЛИ СЕ БОГУ И ДРЖИ СЕ РУСИЈЕ: У Подгорици скуп подршке братском народу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)

ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.

06. 12. 2025. у 10:31

Коментари (1)

МИШЉЕЊА СУ ОПРЕЧНА: Да ли заиста овај језик користи највише пословних људи?