ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ У УЛЦИЊУ: Протекли без већих инцидената, али у знаку слабе излазности
БИРАЧКА места у Улцињу затворена су на време, у 20 часова, а за нови скупштински сазив Скупштине општине Улцињ грађани најјужнијег црногорског приморског града бирају 33 одборника.
Илустрација / Фото Танјуг
Председник општинске изборне комисије Владимир Филиповић казао је изборни дан протекао је без већих неправилности, али и у знаку слабе излазности.
- Видећемо да ли ће бити приговора када се буду потписивали запсиници. Што се тиче нерегуларности током изборног дана, то су најчешће биле нерегуларности попут јавног гласања и фотографисања бирачких листића. Сви такви случајеви су санкционисани, односно листићи су поништени и унети у записник бирачких одбора. Прве прелимининарне резултате очекујемо тек око поноћи - казао је Филиповић.
До 19 часова гласало је према подацима ОИК 50,15 одсто бирача, односно 52,19 одсто или 10.642 бирача, према подацима Демократске Црне Горе.
На претходним локалним изборима у Улцињу 2018. године забиљежена је излазност од 62.74 процента уписаних у бирачки списак.
БОНУС ВИДЕО - ГРАНДИОЗАН ДОЧЕК: Бор чека Александра Вучића
Препоручујемо
СТИГАО МИЛО? Лидер ДПС у Беранама након скандала и хапшења активисте
27. 03. 2022. у 19:25
ЈЕЗИВА САОБРАЋАЈКА КОД ПОДГОРИЦЕ: Две младе особе погинуле, петоро повређено
27. 03. 2022. у 18:18
"МАЊИНСКА ВЛАДА БИ БИЛА АНТИДЕМОКРАТСКА" Медојевић - "На делу политичка корупција"
26. 03. 2022. у 14:26
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"
ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.
26. 12. 2025. у 12:34
Коментари (0)