ДОГОВОРЕНА МАЊИНСКА ВЛАДА У ЦРНОЈ ГОРИ: СНП подлегао притиску - враћају се људи из бившег режима
ФОРМИРАЊЕ мањинске Владе је договорено, сазнаје црногорски портал "Борба".
Фото: ТВ Прва принтскрин
Према информацијама до којих је дошао овај портал, будући мањинску Владу коју ће предводити Дритан Абазовић, чиниће, поред коалиције Црно на бијело, СНП, СД, СДП и мањинске партије.
СНП је попустио под притиском и пристао на улазак СДП-а и СД-а у будућу извршну власт, чије одлуке у Скупштини подржавати 29 посланика ДПС-а.
Нови партнери у вршењу власти су се такође договорили да мјесто предсједника Скупштина припадне партији која је развлашћена на изборима од 30. августа 2020. године.
Конституенти нове власти су одлучили да смијене све кадрове побједничких листа За будућност Црне Горе и Мир је наша нација којима су те позиције припадала на основу резултата историјских избора од прије годину и осам мјесеци. Њих ће поред кадрова коалиције Црно на бијело и СНП-а замијенити људи који су јавне функције покривали из времена ДПС-ове диктатуре.
И на крају треба додати да је процес формирања мањинске Владе финализован под интезивним притисцима западних амбасада у Подгорици којима су претходних дана изложене политичке групације које ће бити дио мањинске Владе.
Препоручујемо
ШВЕРЦОВАО ЦИГАРЕТЕ ВРЕДНЕ 45.ООО ЕВРА: Акција Граничне полиција у Рожајама (ФОТО)
12. 05. 2026. у 19:19
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)
ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.
12. 05. 2026. у 14:48
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)