ВУЧУРОВИЋ О ТЕМЕЉНОМ УГОВОРУ СА СПЦ: Користи се за поткусуривање око формирање мањинске владе
ПОСЛАНИК ДФ Јован Вучуровић за „Новости“ о томе да ли ће нова Влада одлучивати о потписивању Темељног уговора и попису становништва.
Фото: ДФ
-Не видим да се о тој теми искрено прича. Једно веома озбиљно питање, од великог значаја за нашу Српску православну цркву, користи се за нека поткусуривања у процесу формирања тзв. мањинске владе. Нажалост, посебно су УРА и СНП, као странке које су учествовале у победи 30. августа показале неодговорност и сада су довеле до тога да у процес одлучивања укључују ДПС, партију која је отворено припремала отимање светиња СПЦ! Демократски фронт је саопштио да је споразум требало потписати одавно, још у мају прошле године, али тада су Здравко Кривокапић и та екипа минирали потписивање.
Исто се дешава са пописом, који се лажно представља као неки опасан догађај, а ради се о статистици, о нечему сто се по закону организује сваких десет година.
Ово су два питања која су обећана и током кампање 2020. године и ДФ ће инсистирати да се у овој години реше оба питања која су представљена као оптерећење за грађане, а ради се о потпуно уобичајеним догађајима, закључује Вучуровић.
БОНУС ВИДЕО - Како је пао Мило Ђукановић?
Препоручујемо
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (0)