КАЛУЂЕРОВИЋ О СТАВУ СНП: Да не буде и после Кривокапића, Кривокапић
КАД су спољни односи у питању, став Социјалистичке народне партије СНП је јасан - Србија је наша братска држава са којом желимо да градимо што квалитетније односе на задовољство грађана обе државе.
Foto: Printskrin Youtube/ADRIA TV Montenegro
Ово је изјавила данас члан Председништва ове странке Слађана Калуђеровић.
- Изјава Ранка Кривокапића је контрадикторна и схватићемо је као дипломатски гаф. Ако министар спољних послова заиста сматра да су односи Црне Горе и Србије приоритетни, како сам каже, онда се не шаље негативна порука. Од неког ко је имао искуство на високим функцијама, а уз то обавља функцију министра спољних послова, очекује се да даје промишљеније изјаве и да поштује осећања свих у Црној Гори. Да не буде и после Кривокапића, Кривокапић, кад су односи са Србијом у питању - навела је Калуђеровић, пренео је подгорички портал ЦдМ.
Неприхватљиво је, истиче она, да се, са позиције министра спољних послова, испољава лични анимозитет према Србији, посебно ако се сви суштински залажемо за поштовање различитости и помирење у Црној Гори.
Посланик Демократског фронта Јован Вучуровић позвао је раније данас СНП, која подржава мањинску Владу Црне Горе да се изјасни о антисрпском ставу Ранка Кривокапића.
Кривокапић је раније рекао да су односи са Србијом "увек тешки, али приоритетни" и да очекује да ће, како је рекао, Србија "сазревати у спољној политици". Ранко Кривокапић је бивши лидер СДП-а, која партиципира у новој црногорској влади, а његова странка је деценијама била коалициони партнер ДПС-а Мила Ђукановића на власти.
Био је у више мандата председник Скупштине Црне Горе.
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска
РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.
14. 11. 2025. у 16:54
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (0)