ДПС ПОНОВО БОЈКОТУЈЕ: Одложена седница Одбора за безбедност Црне Горе

НЕДОЛАСКОМ на седницу Одбора за безбедност посланици ДПС-а Мила Ђукановића онемогућили су за данас заказано саслушање премијера Дритана Абазовића, министра полиције Филипа Аџића и директора УП Зорана Брђанина, као и в. д. директора Агенције за националну безбедност Сава Кантере, а у вези са документом Еуропола.

ДПС ПОНОВО БОЈКОТУЈЕ: Одложена седница Одбора за безбедност Црне Горе

Одбор за безбедност, Фото Скупштина ЦГ

Седница Одбора за безбедност сазвана је на иницијативу председника Милана Кнежевића (Демократски фронт), а позвани су требали да буду саслушани у вези са објављеним документом Еуропола, који је црногорску власт у јулу прошле године упозорио да су полицијски службеници Петар Лазовић и Љубо Миловић чланови кавачког криминалног клана.

Седница Одбора није одржана због недостатка кворума, а председник Милан Кнежевић је рекао да га је главни специјални тужилац Владимир Нововић пре почетка седнице обавестио да не може доћи на контролно саслушање, због данашње акције у којој је ухапшен председник Привредног суда и још десет његових сарадника.

Посланик Марко Милачић је за посланике ДПС-а рекао да нису дошли на седницу Одбора, јер су, како каже, намерно избегли да се говори о извештају Еуропола, пренели су подгорички медији.

Он је рекао да су посланици ДПС-а у згради Скупштине, али да нису дошли на седницу Одбора да се не би разговарало о њиховим везама са Зораном Лазовићем, оцем Петра Лазовића за којег Еуропол каже да је припадник кавачког криминалног клана.

Иначе, мањинска влада Дритана Абазовића изабрана је крајем априла уз подршку ДПС-а.

 

БОНУС ВИДЕО:

ХАПШЕЊЕ СТЕЧАЈНЕ МАФИЈЕ У ЦРНОЈ ГОРИ: Приведен Блажо Јованић

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса