НОВЕ МУКЕ ЗА ЦРНУ ГОРУ: Медојевић оштро о новим потезима Владе
ПРЕДСЕДНИК Покрета за промјене и један од лидера Демократског фронта Небојша Медојевић казао је да „Влада политичких остатака не познаје систем државне власти и механизме утицаја неких одлука које доносе искључиво из угла партијских интереса“, али и да „министри натуршчици који се први пут сусрећу са областима којима руководе својим одлукама праве хаос“.
Фото: Принтсцреен/ТВ Прва
- Смањење акциза на гориво је довело до укидања повраћаја дела плаћених акциза за превознике у друмском саобраћају - истакао је Медојевић.
Што се превоза робе у друмском промету тиче, каже Медојевић, оне фирме које су имале плаћене све обавезе према запосленима и држави имале су право на повраћај дела плаћене акцизе у износу од 0.181 евра/литру или 0.07% од износа фактура за превоз издатих у том кварталу-промета.
- Управа Царина, тј. надлежна Царинарница, је вршила повраћај. Они су враћали оно што је мање, литража или промет. 1 камион за 3 месеца-квартал потроши у просеку 10.000 литара нафте и то је било по потрошњи да се врати 1.810 евра - казао је Медојевић.
Према речима Медојевића, „промет може да варира али су овим потезом приморали да се мање ради за кеш, а више преко рачуна и то у неком просеку буде близу ове цифре до које се дошло кроз потрошњу горива“.
- Неки од превозника су сипали гориво на црно или негде по иностранству и ту нису имали повраћаја акцизе. Влада је смањењем акцизе за 40% смањила износ за повраћај превозницима на 0.05 €/литру а оним задњим смањењем од 50% потпуно су укинули тај део за повраћај превозницима, а имају простора јер је остало јос 0.26 евра акцизе који иде држави од сваког литра. Држава није играчка. Мора се понешто и знати, осим да се увлачиш Амбасадорима - истакао је Медојевић.
Препоручујемо
"ВОЛЕО БИХ ДА СТЕ ВЛАДА МОЈИХ НЕПРИЈАТЕЉА!" Медојевић саопштио лоше вести за Црну Гору
23. 06. 2022. у 12:43
Ухапшен осумњичени за троструко убиство у Подгорици: Ухваћен Рожајац Вехад Мурић
21. 04. 2026. у 20:35
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37
Коментари (0)