ДРИТАН ПРОТИВ, РАШКО ЗА МАНЕВРЕ: "Сачувајмо Сињајевину" о изградњи полигона
ЗАШТИТУ Сињајевине подржавају домаћа и међународна научна јавност, грађани, премијер, ЕУ и Устав Црне Горе, тврде из ГИ "Сачувајмо Сињајевину", из које су, како кажу, непријатно изненађени изјавом новог министра одбране Рашка Коњевића, да ће Министарство одбране у наредном периоду радити на стварању претпоставки за реализацију активности Војске Црне Горе на простору Сињајевине.
Фото ГИ "Сачувајмо Сињајевину"
- Уместо да се овом питању коначно приступи на одговоран и стручан начин у складу са Уставом, домаћим и европским законодавством, интересима грађана Црне Горе, као и међународним конвенцијама чији је Црна Гора потписник, министар Коњевић сматра да је одлуку о војном полигону на Сињајевини "нелогично укинути".
Уместо да искористи прилику и коначно да праве одговоре на много пута постављена питања о проблему формирања војног полигона на планини Сињајевини, управо министар Коњевић, називајући политичком злоупотребом борбу грађана за заштиту планине, а тиме и свог основног права на живот и здраву животну средину, прибегава политичкој манипулацији - кажу из ГИ.
Препоручујемо
НЕЋЕ БИТИ ВОЈНОГ ПОЛИГОНА: ГИ "Сачувајмо Сињајевину" о претњама бившег министра
31. 03. 2021. у 06:34
ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ ОРБАНА: Ситуација је опасна, Европа је на прагу рата
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је данас да је ситуација опасна и да је Европа на прагу рата.
15. 11. 2025. у 18:52
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (0)