ДЕЦА, ПРИОРИТЕТ НА ЧЕКАЊУ: Вртић у Бару никако да почну да граде већ пуне четири године
ДУЖЕ од четири године чека се на изградњу вртића у Бару, а све групе у државној предшколској установи су "прекобројне".

Фото Министарство
Из ресорног министарства просвете наводе да је тај објекат од приоритетних пројеката у овом граду. Уговором са Развојном банком Савета Европе Министарство просвете Црне Горе очекује скори почетак реализације овог пројекта у пуном капацитету.
Подсетимо, као првобитна локација за изградњу новог објекта ЈПУ "Вукосава Ивановић Машановић" одређена је парцела у дворишту Гимназије "Нико Роловић" и Средње економско-угоститељске школе, а у непосредној близини Основне школе "Блажо Јоков Орландић".
- Планиран је објекат површине од скоро три хиљаде метара квадратних, за смештај 370 деце. Уговор о извођењу радова потписан је 12. октобра 2018. године, а камен темељац постављен је пет дана касније. Уговорена вредност радова била је два и по милиона евра - подсећају из Министарства просвете.
ИДЕЈНО РЕШЕЊЕ
КРАЈЕМ 2021. године расписан је конкурс и након спроведене процедуре одабрано је најбоље идејно решење вртића у Бару чији аутор је Архитектонски студио Бири из Подгорице, односно ауторски тим у саставуДушан Ђуровић, Иван Јовићевић, Ксенија Гомилановић, Оливера МирковићиДенис Тахировић.
До прекида радова дошло је након вешеседмичних протеста грађана у јануару 2019.
Општина Бар је са Владом Црне Горе потом одредила нову локацију за изградњу овог објекта на урбанистичким парцелама бр. 60 и 61, у оквиру зоне Ц - блок 4, а на делу катастарске парцеле 4670/1 КО Нови Бар, у захвату Измена и допуна Детаљног урбанистичког плана "Тополица-Бјелиши".
Препоручујемо

ШПАНИЈА ПРОГЛАСИЛА ВАНРЕДНО СТАЊЕ
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова Шпаније прогласило је ванредно стање након данашњег нестанка струје.
28. 04. 2025. у 21:32

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО - РАЗВЕЛА СЕ ГАГА: Процес дуг 13 месеци, ПРОМЕНИЛА презиме, а Тони има нову девојку и то милионерку
ПАПИРИ за развод певачице Драгане Мирковић и Тонија Бијелића су потписани, а бракоразводни поступак је окончан после нешто више од годину дана.
29. 04. 2025. у 14:20 >> 14:21
Коментари (0)