ЈАСНА ПОРУКА ДРИТАНУ: Митрополији црногорско-приморској СПЦ неприхватљиве промене Темељног уговора

МИТРОПОЛИЈИ црногорско-приморској неприхватљиве су промене Темељног уговора са Српском православном црквом и очекују да ће се он ускоро потписати.

ЈАСНА ПОРУКА ДРИТАНУ: Митрополији црногорско-приморској СПЦ неприхватљиве промене Темељног уговора

Фото: ЕПА

У одговору на питања ТВ Вијести напомињу да је текст Темељног уговора дуго усаглашаван и поручују да сви накнадни приговори, по њиховом мишљењу нису засновани на Уставу и закону и водили би ка дискриминацији СПЦ.

Тиме би, кажу произвели неравноправност међу верама у Црној Гори, што је по њима неприхватљиво, преносе "Вијести".

- С обзиром на то да је усаглашени текст усвојен на Влади, да се са истим сагласио Свети архијерејски Синод, било би нормално да се Темељни уговор убрзо потпише. Тако би једно важно питање било решено на цивилизован начин и на обострано задовољство - поручили су из Митрополије црногорско-приморске.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (1)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову