МНОГИ ЉУДИ НЕМАЈУ НИ ХЛЕБА ДА ЈЕДУ: Узнемирујућа статистика - 140.000 грађана Црне Горе у ризику од сиромаштва
ПРЕМА последњим подацима Управе за статистику, у ризику од сиромаштва у Црној Гори је више од петине становништва, односно 140.000 грађана.
Б. Дабић
Социјално угрожена особа Нада Радовић је за портал РТЦГ испричала да је много људи који немају ни хлеба да једу.
Радовићева каже да, којој год би се институцији обратила за помоћ, нигде није наишла на дугорочније решење. Тренутно, живи само од туђе неге.
- Немам социјалу четири месеца. Шта можете да купите за 69 евра. Ништа ништа не могу да купим. Одем понегде, очистим нешто - испричала је она.
Владан Оташевић, аутор емисије "Дневница", овим поводом каже да они који добијају социјалну помоћ од стотинак евра бивају сврстани у категорију апсолутног сиромаштва и то добијају од државе.
- Али не смеју да имају имовину, наследство, посао јер самим тим би остали без помоћи - рекао је Оташевић.
Иако је емисија "Дневница" један од примера солидарности, тога ипак у последње време фали црногорском друштву, поручују из Црвеног крста.
Тренутно, 1.620 породица је на списку те организације, од чега је значајан број инвалида и самохраних мајки.
- Оно што забрињава у овом тренутку јесте да је у последњих две године много већи број људи који се пријављују нашој емисији посебно са севера Црне Горе, 50 одсто више него раније - каже Оташевић.
БОНУС ВИДЕО:
ОН ЈЕ НАЈХРАБРИЈИ: Евалд Крнић из Црне Горе победник скокова у Петровцу крај Пријепоља
Препоручујемо
ДАРИО СПАСИО ЖИВОТ ДЕЧАКУ (15): Хтео да посети Острог, а онда је кренула БОРБА за живот
09. 08. 2022. у 15:17
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
ЗЕМЉОТРЕС УСРЕД ДНЕВНИКА: Водитељка се обратила у страху: "Надам се да ће бити све у реду" (ВИДЕО)
ДОК је читала вести у ноћном Дневнику, прекинуо ју је земљотрес...
24. 10. 2025. у 19:43
Коментари (1)