ЖЕЛЕЗАРЦИ ИЗ НИКШИЋА НЕ ПРИСТАЈУ НА ОТКАЗЕ: Турци би спаковали кофере за 25 милиона евра
РАДНИЦИ никшићке Железаре примаће накнаде у висини 90 одсто зараде до 1. септембра, а уколико се до тада не реши њихова вишегодишња агонија 229 људи одлази кући.
Фото И.Д.С
Турски "Тошчелик" спреман је да спакује кофере и оде из фабрике али под условом да је нови инвеститор преузме за 25 милиона евра. У току су преговори са представницима компаније "Нексан" и Електропривреде Црне Горе. Радници не напуштају фабрику и даље протестују обучени у исте мајице са истом поруком - бројем 229, који означава број отказа који су припремљени!
Председник Синдиката Железаре Иван Вујовић казао је да турски "Тошчелик" наставља притиске на раднике, након што је један од запослених добио претњу отказом уколико се камиони не склоне са теретне капије. Казао је и да су радници огорчени и прете много већом радикализацијом.
- Позивамо и апелујемо на државу да ову ситуацију што пре реше, јер ово стање какво је сад је неодрживо - поручио је Вујовић.
- Нека сви знају да радници неће дозволити да они деле отказе како су замислили. Поручујемо им да се опамете и да буду озбиљни у овим преговорима са ЕПЦГ, јер њима је у интересу да оду из овог града и ове фабрике - закључио је Вујовић.
Један од лидера Демократског фронта Небојша Медојевић оценио је да би Влада требало да исплаћује минималац од 450 евра радницима "Тошчелика" до решења статуса бивше фабрике.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)