КЉУЧ КОД ИНСПЕКТОРА: Тужилац вага има ли код тровања у Будви кривичног дела

ТРОВАЊЕ око 100 туриста у Будви које се догодило крајем прошле седмице у жижи је јавности Црне Горе и региона, као и црногорских институција.

КЉУЧ КОД ИНСПЕКТОРА: Тужилац вага има ли код тровања у Будви кривичног дела

Хотел затворен до даљњег, Фото Фејсбук

Основно државно тужилаштво у Котору донеће одлуку о евентуалном постојању кривичног дела за које се гоњење преузима по службеној дужности, саопштено је из тог тужилаштва.

Наводе и да се омогућавање рада било којег привредног друштва, па и хотела "Лоза", не може доводити у везу са радом тужилаштва, већ су за то надлежни инспекцијске службе.

ОДТ је благовремено обавештен о случају могућег тровања храном гостију који су били смештени о хотелу "Лоза". Из ОДТ у Котору су навели да су случају хотела "Лоза", који је у летњим месецима печаћен седам пута, поступили по свакој пријави о којој су обавештени сходно законским овлашћењима.

- Тужилаштво је у сваком конкретном случају дужно да сагледа све околности конкретног случаја и да на основу тога доноси одлуке, како у погледу основаних сумњи, тако и у погледу лишавања слободе и задржавања особа или предлагања притвора, што је конкретно и урађено - навели су из ОДТ Котор.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЈУЛ БРИШЕ СВЕ ДУГОВЕ: Финансијско чудо очекује ова три хороскопска знака