ДФ СПОРАН, БЕЧИЋ ПАШЕ? Циљ је стабилна европска и евроатланска већина

В. К.

10. 09. 2022. у 06:00

ЕВРОПСКА унија и САД не виде Демократски фронт као поузданог партнера у будућој Влади Црне Горе.

ДФ СПОРАН, БЕЧИЋ ПАШЕ? Циљ је стабилна европска и евроатланска већина

Фото В. Кадић

Овакав став имали су и раније високи представници Вашингтона и Брисела, тврдећи да Црној Гори требају "проевропске партије", сматрајући да уз странке бишег режима Мила Ђукановића треба дати шансу и победницима последњих избора и то само Демократама Алексе Бечића. Ово се, према незваничним сазнањима, чуло и на последњем састанку представника поражених снага на изборима 2020. године са западним дипломатата. Циљ је, како су навели, да се у парламенту конституише стабилна европска и евроатланска већина како би држава изашла из дубоке институционалне, економске и безбедносне кризе.

- Само влада са ДФ може се ефикасно обрачунати са мафијом и спровести неопходне реформе - каже за "Новости", један од лидера ДФ-а Небојша Медојевић. - Верујем да ће Европска унија подржати сваку демократски изабрану владу Црне Горе, а посебно ону коју ће водити ДФ.

Делегација Европске уније заједно са западним амбасадама члница Европске уније у Црној Гори, позвала је јуче све политичке актере да се укључе у широк и конструктиван дијалог како би се изградио консензус и заједно радило на усвајању и имплементацији реформи које се односе на ЕУ. Они су истакли хитну потребу именовања судија Уставног суда, чланова Судског савета и ВДТ.

Известилац Европског парламента за Црну Гору Тонино Пицула казао је да ће обнављање процеса придруживања Црне Горе Европској унији ићи тешко ако састављање владе буде зависило од партија које не деле европске вредности.

КОРИСТ НАРОДА ПРЕ ФУНКЦИЈЕ

ЛИДЕР Демократа Бечић саопштио је да се "у корист државе и народа Црне Горе" одриче функције премијера и шефа црногорског парламента. Међу првима ову одлуку поздравили су у Уједињеној Црној Гори, чланици победничке коалиције "За будућност Црне Горе".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (1)

ПЛЕМЕНИТИ И ОДАНИ: Људи „анђеоске душе“ рађају се у ова три хороскопска знака