ПОСКУПЕЛО МЛЕКО У ЦРНОЈ ГОРИ: Да ли ће бити несташица?
ЦЕНА млечних производа у Црној Гори је поскупела.

Фото Новости
Тако је цена јогурта "моја кравица" од литар и по, са 1,55 евра порасла на 1,89 евра, док за толико паковање "баланса" сада треба издвојити 1,95 евра. Литар млека кошта 1,45 евра. За 20 центи јефтиније је шабачко слатко млеко.
Мирза Мулешковић, економски аналитичар, уверен је да је ограничавање испоруке не само млека и прерађевина, шанса за црногорску пољопривреду, уз стимулативне мере државе.
- Црна Гора у наредном периоду мора много више и снажније да подржава пољопривреду и интензивније ради на јачању економије. То је једина шанса да у будућности не бисмо долазили у ситуацију да зависимо од увоза прехрамбених производа - прокоментарисао је Мулешковић. - Не очекујемо несташице млека и прерађевина, јер смо обезбедили залихе.
Доносиоци одлука морају да размишљају о повећању субвенција за пољопривреду, али и млекаре да повећају производњу како не бисмо зависили од тренутних количина које имамо у продавницама и складиштима.
Представница Привредне коморе Лидија Рмуш навела је да највише УХТ млека стиже из Босне и Херцеговине - око 60 одсто, док пласман из Србије чини 35 одсто укупног увоза. Црногорске млекаре, како је рекао, свеже млеко увозе углавном из Србије. З. З.
Препоручујемо

ЦРНА ГОРА НА ПРЕКРЕТНИЦИ: Почели преговори победника избора о формирању нове Владе
12. 09. 2022. у 17:19

СВЕ ЈЕ ПАЛО У ВОДУ: Медојевић открио када је Мило Ђукановић изгубио америчку подршку
14. 12. 2022. у 00:01

О СВАДБИ "ПСССТ": Шта је Јелена Ђоковић објавила усред венчања (ФОТО)
12. 09. 2022. у 15:46

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте
ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.
30. 09. 2025. у 20:58

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)