ВУЧЕВИЋ У БУДВИ: Спремни смо да поделимо са будванским тимом сва знања и искуства! (ФОТО)
ГРАДОНАЧЕЛНИК Новог Сада Милош Вучевић са сарадницима, међу којима је и директор Фондације „Нови Сад-Европска престоница културе“ Немања Миленковић, посетио је Будву, како би подржао кандидатуру тог града за Европску престоницу културе 2028. године.
принтсцреен
– Без било какве задршке, спремни смо да поделимо са будванским тимом сва знања и искуства у вези са кандидатуром за Европску престоницу клултуре и реализацијом тог векликог и значајног пројекта. Причаћемо и о добрим искуствима, али и о изазовима и тешкоћама са којима смо се суочавали, у нади да ћемо им помоћи да освоје титулу за добробит Будве и Боке Которске, које заједнички наступају. Наш савет је да укључе што више људи, посебно оне који нису део мреже културних установа, грађане, независну културну сцену, невладине организације, те да делују у синергији. Посебно је важно да објасне грађанима колико та титула за њих значи. Не ради се о појединачном културном програму, нити промоцији политичара, већ је то велика прилика да се реше важна инфраструктурна питања, да се искористе сви потенцијали и да цео овај регион буде видљивији на европској и светској мапи, привлачнији за туристе, током целе године – рекао је Милош Вучевић и додао да је култура Будве и Боке важан део европске културне баштине.
Председнику Општине Будва Милу Божовићу, градоначелник Милош Вучевић је такође изразио подршку на предстојећим изборима.
Препоручујемо
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)