СРПКИЊЕ ДОБИЛЕ ОТКАЗ: Усвојен предлог министра просвете о разрешењима у овом ресору
ВЛАДА Црне Горе усвојила је предлог министра просвете Миомира Војиновића (СНП) да између осталих кадрова смени и две Српкиње, директорке у директоратима тог ресора.
Славица Илинчић и Марија Лалатовић биле борци за српски језик, Фото Приватна архива
Без мандата су остале Славица Илинчић, генерална директорка Директората за предшколско васпитање, основну школу и инклузивно образовање, као и Марија Лалатовић, генерална директорка Директората за опште и средње, стручно и целоживотно образовање, једна од најбољих просветних радника никшићке Гимназије, која је 2004. године остала без посла јер је стала са још 26 колега из тог града у одбрану српског језика.
Очигледно да је министар Војиновић подлегао притисцима који су долазили од стране Демократске партије социјалиста, који су од њега захтевали да исправи "аномалије у ресору" и да без одлагања смени кадар "који клерикализује просветни систем"!
- Потпуно невероватно звучи вест да је министар просвете из редова СНП Миомир Војиновић сменио Славицу Илинчић и Марију Лалатовић, иначе носиоце борбе против политике етничког чишћења Срба из образовних институција саопштено је из Нове српске демократије.
Може да стане
Из НСД питају министра Војиновића да ли зна да је Влада чији је члан, а која је подржавала ДПС - пала и да због тога "може да престане да угађа најекстремнијим антисрпским кадровима СД и ДПС, којима је указивао поверење свих ових месеци" .
Препоручујемо
ПОВРЕЂЕНЕ ЧЕТИРИ ОСОБЕ: Тешка саобраћајна несрећа у околини Рожаја
06. 10. 2022. у 23:17
ПОТРЕБАН НАЈШИРИ МОГУЋИ КОНСЕНЗУС: Медојевић од Ђуровић тражи састанак лидера партија
04. 10. 2022. у 23:17
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска
РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.
14. 11. 2025. у 16:54
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (0)