ТРАЖЕ НОВУ ВЛАДУ И ИЗБОРЕ: Нови протест присталица режима Мила Ђукановића испред Владе Црне Горе
НОВИ протест покрета "Има нас" одржан је вечерас испред платоа Скупштине Црне Горе у Подгорици.
Фото: В. К.
Присталице Демократске партије социјалиста и осталих опозиционих странака суверенистичког блока бившег режима Мила Ђукановића И вечерас су са протеста послали захтеве који су се чули на претходним окупљањима.
Траже повлачење, како су навели, срамне измене Закона о председнику које представљају као својеврсни уставни пуч, као и да је потребна деблокада Уставног суда.
- После другог и још масовнијег протеста, на којем смо јасно ставили до знања да нећемо одустати од остварења наших захтева, сада тражимо и да се распишу ванредни парламентарни избори и формира нова Влада – рекли су из покрета "Има нас".
Црној Гори су, како су поручили, потребни хитни ванредни парламентарни избори, оцењујући да је потребно да Црна Гора добије државно одговорну Владу, која ће штити националне интересе и радити у корист грађана.
Грађански активиста Предраг Вушуровић поручио је премијеру Дритану Абазовићу:
- Нека неко јави Дритану, да је представа завршена!
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (1)